Vršac deklasirao Split

Posljednje kolo prvog dijela seonze Druge ABA lige donijelo nam je susret Vršca i Splita. Domaćini su ušli u susret kao favoriti i s dvije pobjede više od “Žutih” koji su im izravni konkurenti za završni turnir.

Druga ABA liga, 11. Kolo, 27. Prosinca

Vršac-Split 100:69 (26:13, 29:25, 23:11, 22:20)

Djerić 27, Simeunović 21, Veljković 16 ; Scott 18, Filipović 14, Špaleta 11

Splićani ulaze u utakmicu s vodstvom 4:0, no s previše propusta u obrani dopustili su domaćinima brzo odvajanje. Naša se momčad vraća na 14:13, ali Vršac radi seriju 12-0 i dolaze do velike prednosti. U drugoj dionici Split ponovno igra toplo-hladno, a nekadašnji Hemofarm, današnji Vršac, održava stečenu prednost zahvaljujući fantastičnim vanjskim šutom. Australsac srpskih korijena Mirko Djerić imao je nevjerojatnih 7/8 za tri poena u samo devet minuta provedenih na parketu i zapravo sam napravio ogromnu razliku. Kod Splićana jedini na pravoj razini u prvom poluvremenu bili su ScottFilipović.

U drugo poluvrijeme Split ulazi malo bolje i dolazi na minus 11, ali propušta previše prilika kada domaćin ne igra dobro. To u nastavku treće četvrtine dolazi na naplatu i Vršac odlazi na ogromnih i nedostiznih plus 29 (78:49) uoči posljednjih deset minuta.

Do kraja se samo čekao kraj utakmice, no Splićani nisu potonuli još dublje već je zaostatak otprilike ostao isti. Split porazom zaključuje prvi dio sezone s omjerom 5-6 dok Vršac zajedno s Borcem, Krkom i Primorskom drži vrh tablice s omjerom 8-3. “Žuti” će sljedeći tjedan gostovati u Mostaru protiv Zrinjskog te ih očekuje relativno mirni drugi dio sezone pošto su sada gotovo bez šansi za Final four.