WABA liga: Plamen Požega rutinski slavila u Banovićima

Košarkašice Plamen Požege u jučer odigranom zaostalom susretu prvog kola – skupine B, WABA regionalna lige slavile su na gostovanju u Bosni i Hercegovini kod ekipe RMU Banovići rezultatom 66-95.

Baš kao i u prethodnom dvoboju ova dva suparnika prije nepuna dva tjedna u Požegi, mlada ekipa Banovića značajniji otpor našem predstavniku pružila je samo u prvih 10 minuta utakmice, da bi u nastavku susreta razlika u kvaliteti i iskustvu između ova dva tima itekako došla do izražaja.

Nakon prve četvrtine koja je završila neriješenim rezultatom (20-20), košarkašice Vladimira Englmana u drugoj četvrtini zaigrale su bolje te pitanje pobjednika praktički riješile već do kraja prvog poluvremena kojeg su dobile rezultatom (30-44), da bi u nastavku susreta uz rutinsku kontrolu događanja na terenu samo dodatno povećale razliku sve do konačnih +29

La Mama Kapinga i Jelena Ivezić bile su najefikasnije u redovima Požege sa po 25 postignutih poena, Bahrea Griffin postigla je 20, a Marija Kešeljević 10 koševa.

Sa druge strane kod domaćina najistaknutije su bile Milica Dragičević sa 19  i Ajla Ikanović sa 15 poena.

Plamen Požega ostvarila je tako i 5. pobjedu u ovom natjecanju, te trenutno zauzima drugo mjesto u skupini B sa pet pobjeda i jednim porazom, uz utakmicu manje u odnosu na trenutno vodeću Montanu, ali i utakmicu više u odnosu na trenutno trećeplasiranu Cinkarnu Celje.

ŽKK RMU Banovići – ŽKK Plamen Požega 66:95 (20:20, 10:24, 20:25, 16:26)

ŽKK RMU Banovići: Saletović-, Ikanović 15, Lacić 6, Mešić 5, Ibrić 4, Popović -, Karić 2, Hasanbegović 8, Kurtić 7, Dragičević 19

ŽKK Plamen Požega: Griffin 20, Ivezić 25, Kapinga 25, Bašić 5, Maričević 4, Hrmić 6, Miškulin 0, Kešeljević 10

U sljedećem, 7. kolu WABA lige Plamen Požega gostuje u Beogradu kod Partizana 1953 (24. 11.2021)