LZO: Dubrovnik prema A2, Križevci, Zabok i Osječki nastavljaju borbu

Dubrovnik je poražen Osijeku, i devet kola prije kraja je skoro siguran sudionik A2 lige u sljedećoj sezoni jer su mu konkurenti zabilježili pobjede. Zabok s uvjerljivom pobjedom protiv Đure Đakovića, Križevci koji su u neizvjesnoj utakmici pobijedili Vrijednosnice i Osječki sokol nastavljaju borbu za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta i dodatnu utakmicu za ostanak u A1.

Osječki sokol – Dubrovnik 83:77 (19:22, 22:9, 18:25, 24:21)

Osječki sokol: Tucaković 2, Šarac 19, Budimir 20, Ma. Raič 2, Ćosić 10, Ma. Raič, Radoš 6, Tomeljak 18, Katavić, Kozić 6.
Dubrovnik: Bogdanović 4, Soko, Režić 16, Jakoliš 18, Proleta 10, Lučić 10, Perić 6, Vasiljević 2, Mikulić 11, Dubelj.

Osječani su ovom pobjedom upisali i svoju šestu pobjedu u premijernom nastupu A1 lige, a što je važno svi trijumfi se boduju u poretku Lige za ostanak. S druge strane Dubrovčani su ostali na jednoj, onoj protiv Zaboka još krajem listopada prošle godine.

Dubrovčani su dobro otvorili utakmicu u prvoj četvrtini u kojoj su bili uglavnom u vodstvu. Međutim, drugu četvrtinu su Osječani riješili u svoju korist s 13 poena viška za vodstvo na poluvremenu od 41:31. Pokušali su gosti napraviti preokret, bili su i blizu, ali momčad Zorana Helbicha znala je privesti ovu utakmicu u svoju korist.

Veljko Budimir s 20 poena i Ivan Tomeljak s 18 su bili najbolji u pobjedničkoj ekipi, a kod poraženog najučinkovitiji je bio Dino Jakoliš s 18 postignutih poena.

Križevci – Vrijednosnice Darda 68:64 (17:19, 12:6, 22:19, 17:20)

Križevci: Prstec, Čusek, Fodor 5, Svoboda 10, Hrkač 3, Cvjetković 12, Ceranja, Zrnić 13, Maslić 4, Sertić 2, Rembert 9, Kapusta 10.
Vrijednosnice: Kujundžić, Šarac, Tešija 11, Bičvić 23, manić 2, Hrkač, Hrnčić, Pandurić 16, Turalija, Trepalovac 12.

Vrijedna pobjeda Križevčana na svom parketu. Nakon poraza u Slavoniji od Đure Đakovića pobjeda im se nametnula kao imperativ, na kraju su slavili protiv Baranjaca 68:64.

Utakmica je bila izjednačena s promjenama vodstva jedne ili druge ekipe. Gosti su u devetoj minuti imali prednost 19:12, a domaćin je u 16. minuti vodio 27:21. Brokeri su tricom Luke Pandurića ponovno na početku drugog poluvremena imali pozitivan rezultat (31:34) da bi Goran Fodor te kasnije Andrija Hrkač (45:42), također tricom, ponovno vratio plus na stranu domaćina.

Od tog rezultata Žapci su do kraja utakmice imali vodstvo. Vrlo brzo su povećali prednost i do devet poena i nakon toga nisu dopuštali Vrijednosnicama da se približe u zonu izjednačenja. Upisali su važnu pobjedu koja im je nužna za nastavak prvenstva, ali i za podizanje atmosfere u klubu.

U sastavu Križevaca bila su četiri dvoznamenkasta igrača, Marin Zrnić je postigao 13, Ivan Cvjetković 12, a Borna Kapusta i Ivan Svoboda po 10. Kod gostiju dvojac Antonio Bičvić (23) i Pandurić (16) je bio najuspješniji.

Zabok – Đuro Đaković 89:62 (21:6, 45:21, 67:38)

Zabok: Kuga 4, Pešut 6, Anzulović 6, Lež 15, Bundović 14, Vlaić 6, Črnjević 7, Marić 13, Mustapić 12, Tuđen 4, Papac 2, Tomas.
Đuro Đaković: Blaić, Kljaić 4, Batina 2, Živković 8, Šarlija 4, Petani 20, Baković 10, Kolovrat 5, Brnas 6, Karlović 3, Kristijan.

Zabok je lako dobio opuštene Brođane koji su se riješili briga za ostanak u ligi i sad. Na poluvremenu su imali 24, a na kraju su pobijedili sa samo 27 razlike.

Odmah u prvoj četvrtini bilo je jasno da će to biti jednosmjerna utakmica i da Đuro Đaković nije došao u Zabok po pobjedu. Gosti su tek u 7. minuti postigli četvrti koš, a do kraja prvog dijela su tek u posljednjem napadu uspjeli ubaciti još jedan

U 15. minuti momčad Vladimira Črnjevića ima 22 poena prednosti, a tricom Roberta Leža u 26 minuti odlaze na visokih 33 (56:23). Zabočani nakon toga malo smanjuju gas i privode utakmicu kraju s 89:62.

Zabok su predvodili Lež (15), Filip Bundović (14), Petar Marić (13) i Jakov Mustapić (12), a u sastavu Đurinaca Toni Petani s 20 poena bio je najuspješniji.