Zadar opet dobio Cedevitu

Košarkaši Zadra još su jednom bili bolji od Cedevite u Zagrebu. Iako su u posljednjim minutama posljednje četvrtine stalno bili  zaostatku, tricom Bariše Krasića izborili su produžetak u kojem su slavili bitnu pobjedu.

[rezultat id=358]

Cedevita je bolje otvorila utakmicu i povela 10:2, a nakon ulaska Romea Travisa u igru krenula je i bolja igra Zadra. Travis je otvorio utakmicu s četiri uzastopna poena i tri ukradene lopte, a Zadar se nakon loših uvodnih minuta pribrao i počeo igrati bolje. Cedevita je prvu četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 19:13. Najviše problema Zadru u redovima Cedevite činli su Miro Bilan i Bracey Wright.

Cedevita je i u drugoj četvrtini imala između pet i sedam poena prednosti, posljednji puta domaći su košarkaši +7 imali pod sam kraj tog perioda kada su vodili 37:30. Ipak, završnica četvrtine pripada Zadranima koji serijom 5:0 smanjuju na samo minus dva uoči velikog odmora.

Treću četvrtinu vidjeli smo puno bolji i odlučniji Zadar nego u prvom dijelu utakmice. U tim trenucima proigrao je Ante Delaš koji donosi Zadru sedam poena prednosti uz pomoć Franka Kaštropila. Cedevita tricom Wrighta i dvicom Lukše Andrića poravnava rezultat na 54:54, ali Zadar ipak ima minimalno vodstvo od 58:57 nakon trideset odigranih minuta.

Zadar je održavao prednost sve do sredine posljednje četvrtine kada su imali 61:60, ali Cedevita preokreće dvicom Gorana Sutona i tricom Luke Babića za plus četiri. Tricom Wrighta, Cedevita je 1:35 do kraja regularnog dijela povela s 72:69, a Zadar je krenuo po smanjenje vodstva ili izjednačenje.

Delaš je šutirao tricu koju je promašio, ali borbeni Marko Ramljak spasio je loptu i izbrio Zadru novi napad kojeg je promašio Dwight Thorne, ali lopta je opet došla u ruke Zadarskih igrača, točnije do Bariše Krasića koji pogađa svoju prvu tricu iz četvrtog pokušaja za poravnanje rezultata na 72:72. Posljednji napad imala je Cedevita, ali tricu preko Ramljaka promašuje Wright i utakmica odlazi u produžetak.

Posljednje minute produžetka bile su dramatične. Prvo je Delašu suđen prekršaj nad Marinom Baždarićem, koji budimo iskreni nije postojao, a kapetan domaćih pogađa oba slobodna bacanja za plus tri Cedevite. Sljedeći napad Travis smanjuje dvicom na -1. Andrić s druge strane uzvraća dvicom i Cedevita ima 79:76. Kapetan Zadra Ive Ivanov nakon asistencije Travisa smanjuje na 79:78, ali u napadu nakon toga Travisu se svira dvojbeni prekršaj u napadu, a to mu je bio isključujući peti što je bio veliki udarac za Zadar.

Nakon toga na scenu stupa junak utakmice Thorne koji prvo pogađa iz teškog ulaza dvicu za vodstvo Zadra 79:78, a u sljedećem napadu krade loptu i pogađa dva slobodna bacanja za plus tri Zadra 30-ak sekundi do kraja utakmice. Andrić tricom pokušava poravnati rezultat, ali bio je netočan. Skok nakon promašene trice uhvatio je Delaš i nakon prekršaja mirno je pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 84:79 i veliko slavlje igrača i navijača Zadra koji su nadglasali šokirane domaće gledatelje.

Kod Zadra najbolji su bili Delaš s 19 koševa, svih 19 postigao je u drugom poluvremenu uz pet skokova, Travis s 18 koševa i sedam skokova, Thorne je zabio 13 uz tri asistencije, a uz Krasića koji je zabio 10  koševa, bio je ključni igrač u pobjedi. Kod Cedevite Wright 21 poen uz čak 18 upućenih šuteva na koš, Andrić je zabio 14 uz pet skokova, Baždarić je zabio 12 uz devet skokova, a zaboravljeni Bilan u drugom poluvremenu postigao je također 12 koševa uz 11 skokova.