Zabok odličnom drugom četvrtinom do pobjede kod Darde

U trećem kolu Lige za ostanak Zabok je slavio na gostovanju kod Darde. Odličnom drugom četvrtinom su napravili razliku od 10 poena koju su očuvali do kraja utakmice.

Darda – Zabok 78:87 (20:14; 34:45; 54:64)

Darda: Došen 6, Bičvić 7, Diminić 19, Meznarić 13, Pandurić 28, Kujundžić 5, Šarac, Žulj, Radoš, Hrnčić, Krajina, Turalija.
Zabok: Lebo 13, Marić 14, Črnjević 4, Lež 14, Vlaić 18, Zrnić 13, Smolić, Durkan, Jurković, Tuđen, Anzulović 11.

Domaćin je prvu četvrtinu odigrao vrlo dobro, no onda je uslijedio nagli pad. Zabok šest minuta prije kraja prvog poluvremena gubi deset razlike, a onda započinju nevjerojatnu seriju od 27:7, te se na odmor odlazi rezultatom 34:45 u korist gostujuće ekipe. Momčad Dragutina Črnjevića je dobro održavala prednost do posljednjih nekoliko minuta utakmice kada Luka Pandurić sa svojih sedam vezanih ubačaja približuje svoju ekipu na samo četiri poena zaostatka. Iako smo mogli gledati još jednu vrlo napetu završnicu to se nije dogodilo. Zabok zove time out nakon kojega igrači smireno dovode utakmicu kraju.

Kod domaćina se najviše istaknuo spomenuti Pandurić s 28 poena, a osim njega dobro je odigrao i Miše Diminić koji ih je upisao 19 uz osam ulovljenih skokova. U gostujućoj momčadi je bilo čak šest dvoznamenkastih igrača od kojih je 18 ubačaja upisao Antonio Vlaić, dok su Rober Lež i Petar Marić ubacili svaki po 14 poena.

Nakon trećeg kola Lige za ostanak Darda ne zna za pobjedu, dok Zabok ima jednu uz jedan poraz.