Košarkaši Zadra bez većih su problema razbili GKK Šibenik. Gosti su se donekle držali samo u prvoj četvrtini nakon koje su zaostajali s sedam koševa razlike. Na kraju je završilo s visokih plus 37 za Zadar koji je ovom pobjedom preuzeo vrh Lige za prvaka.

Zadar – GKK Šibenik 101:64 (27:20, 58:37, 81:51)

Zadar: Ivanov 19, Ramljak 15, Sobin 14, Lyons 13, Kraljević 12, Šutalo 11, Bašić 6, Batur 5, Dijan 4, Đugum 2, Prostran, Lawrence.

GKK Šibenik: Petani 13, Bašić 10, Mišić 10, Badžim 9, Kalpić 7, Šamadan 7, Vukičević 6, Španja 2, Radovčić, Andabaka, Blaće, Vujičević.

Sve što smo večeras u Zadru vidjeli od GKK Šibenik, bila je solidna prva četvrtina. Gosti su poveli tricom Domagoja Bašića, a Zadar uzvraća preko kapetana Ive Ivanova i Marka Šutala mini serijom 4:0. Posljednje vodstvo gostiju na susretu bilo je početkom treće minute nakon polaganja Ozrena Mišića, kada bilježimo 5:4, a nakon toga još su uspjeli poravnati na 7:7. Od tog trenutka pa na dalje Zadar je lagano počeo dizati prednost koja je nakon prvih deset minuta iznosila sedam koševa viška.

Odmah na početku druge četvrtine Šutalo postiže svoju drugu tricui bilježimo prvu dvoznamenkastu prednost Zadra od 30:20. Šibenik prve koševe u drugom periodu postiže nakon serije Zadra 11:0 koju prekida zadranin u gostujućim redovima, Teo Petani s dva postignuta slobodna bacanja i tricom. To nije poremetilo Zadar koji do poluvremena odlazi na nedostižnih plus 21.

Zadar je u drugom poluvremenu samo povećavao prednost, a u listu strijelaca upisali su se svi igrači koji su igrali. Posljednje tri minute gosti su ostali bez koša, a susret zaključuju Lovre Bašić i Marko Ramljak atraktivnom akcijom. Bašić je probio prvu liniju po lijevoj strani i bacio alley-oop dodavanje za Ramljaka koji je dotrčao s boka i atraktivno zakucao za konačnih 101:64 na veliko oduševljenje čak tri tisuće domaćih navijača.

Kako je  izgledala atraktivna akcija talentiranog Bašića i Ramljaka pogledajte u videu zadarskog portala 057info:

Domaćini su imali čak šest dvoznamenkastih strijelaca, a najviše je zabio Ivanov. Zaustavio se na 19 koševa, a tome je pridodao šest skokova, pet asistencija i dvije blokade. Ramljak je postigao 15 uz sedam skokova i dvije blokade. Kod gostiju najbolji Petani s 13 poena te po četiri osvojene i izgubljene lopte. Dvoznamenkasti su još bili Mišić i Bašić s po 10 koševa.

Spomenimo i to kako su na kraju susreta dvije bengalke zapalili gostujući navijači Funcuti kojima je ovo prema najavama bilo gostovanje sezone. Ipak, više su vrijeđali Tornado i zadrane nego navijali za svoju momčad na što Tornado nije ostao dužan pa je uzvratio uvredama, a to i nije neka novost kada igraju ove dvije momčadi, no oni su danas ipak bili više orijentirani navijanju za svoj sastav.