Zabok pao u Trnskom nakon produžetka

Zanimljivu i neizvjesnu utakmicu odigrali su košarkaši Zagreba i Zaboka večeras u zagrebačkoj dvorani Osnovne škole Trnsko, u sklopu 5. kola Lige za prvaka. Nakon 40 minuta igre pobjednika nije bilo, a u dodatnih pet bolje su se snašli domaći košarkaši i na koncu slavili sa 91:88.

Gosti iz Zagorja čvršće su ušli u utakmicu i sredinom prve četvrtine slobodnim bacanjima Petra Marića poveli sa 7:15, ali boljom igrom ponajprije Ivana Batura i Pavla Marčinkovića domaćini se vraćaju u utakmicu i do kraja četvrtine izjednačuju na 23:23. Drugu dionicu Mravi otvaraju serijom 9:2, te prednost konstantno održavaju do kraja poluvremena, koju je tricom zaključio Borna Kapusta za 42:39.

Mini serijom 7:2 gosti otvaraju drugo poluvrijeme i odmah prelaze u vodstvo (44:46), međutim domaćini uzvraćaju sa svojih 12:0 i prvi puta dolaze do dvoznamenkastog vodstva (56:46). Pet uzastopnih poena Filipa Bundovića vraćaju Zabočane na zaostatak od jedne znamenke, a na posljednji se odmor odlazi rezultatom 60:55. Sredinom posljednje dionice Marić novim preciznim izvođenjem slobodnih bacanja smanjuje na 65:64, a prvo izjednačenje u drugom poluvremenu novom tricom donosi Kapusta (72:72), dvije minute prije kraja. U samu završnicu ulazi se rezultatom 77:77, a tada na liniju penala staje Jakov Vladović i pogađa jedan pokušaj od dva, a u posljednjem napadu Zabočana isto čini Kapusta, pa se sa 78:78 odlazi u dodatnih pet minuta.

Tu su se nešto bolje snašli domaćini, iako su Zabočani u tri navrata bili u vodstvu. Konačan rezultat postavio je Batur, a pokušaj za novi produžetak promašio je Kapusta i bodovi tako ostaju u Trnskom.

Najbolji kod Zagreba s 20 je poena i sedam asistencija bio Vladović, dva poena manje uz sedam skokova dodao je Marino Šarlija, a 19 je ubacio Batur. Kod gostiju se double-double učinkom od 22 koša i 10 skokova istaknuo Bundović, a 17 poena dodao je Marin Zrnić.