Zabok slavio protiv Alkara

U 6. kolu A1 lige za prvaka Zabok je slavio protiv 80:76 i tako si priskrbio vrijednu pobjedu za ulazak u Ligu za prvaka. Utakmica je cijelo vrijeme bila izjednačena no na kraju su spretniji domaćini izašli kao pobjednici.

Zabok – Alkar 80:76 (19:16; 38:36; 53:60)

Zabok: Kuga, Raić 11, Anzulović 2, Lež 13, Svoboda 4, Vlaić 4, Črnjević 5, Marić 11, Demo 13, Ceranja 10, Bagarić 7, Nakić.
Alkar: Mikulić 4, Jo. Boban, Bilandzic, Modrić 8, Buzolić, Vitali 8, Ju. Boban 14, Gaurina 10, Žitko 18, Perajica 6, Kanaet 8.

Prvu četvrtina bila je izjednačena sve do sedme minute kada domaćini košem Petra Marića odlaze na plus osam. Sinjani se pred kraj bude pa ponajviše zahvaljujući polaganju i trici Luke Žitka dolaze na tri poena zaostatka prednosti u prvoj četvrtini, bilo je 19:16 za domaćine.

Druga četvrtina donosi daljnji pokušaj udaljavanja domaćina te oni koševima Ivana Svobode sa crte slobodnih bacanja vode 25:19 u 13. minuti. Vodstvo je trajalo sve do 19. minute kada Luka Žitko polaganjem donosi minimalno vodstvo Sinjanima. Ipak Robert Lež košem i dodatnim slobodnim bacanjem donosi prednost Zaboku pa se na odmor odlazi rezultatom 38:36 za domaćina.

Nastavak susreta donosi daljni pritisak gostiju te ponovno preuzimaju vodstvo u 23. minuti tricom Jure Bobana. Isti igrač tricom donosi rekordnih +10 za Akar. Na semaforu je bilo 58:48 za goste. Do kraja treće četvrtine gosti održavaju prednost te se u zadnju četvrtinu odlazi rezultatom 60:53.

U zadnjoj dionici Zabok se budi te ponajviše preko Dalibora Bagarića okreće utakmicu. On prvo zabija jedno slobodno bacanje kojime vraća prednost domaćinu pa u sljedećoj akciji domaćina polaganjem isto to vodstvo podebljava. Rezultat je na semaforu 67:64. Akar se još drži u igri neko vrijeme a posljednje njihovo vodstvo bilo je 71:70 košem Tonija Vitalija. Nakon toga Mirko Modrić dvije minute do kraja smanjuje na 76:75 no to nije bilo dovoljno te domaćini koševima Andre Anzulovića i Marka Raiča zaključuju ovu veoma zanimljivu utakmicu.

Kod domaćina čak pet igrača bilo je dvoznamenkasto iako prednjačili su Petar Marić i Lovro Demo sa po 13 poena. Kod gostiju najbolji je bio Luka Žitko sa 18 postignutih poena te mladi Jure Boban sa 14 ubačaja.

Sljedeće kolo Alkar dočekuje Zagreb dok Zabok putuje u Križevce.