Zabok slavio u Kaštelima

U 14. kolu A1 lige košarkaša susrele su se dvije momčadi iz sredine tablice, domaći Kaštelani i gosti iz Zaboka. Bolji su bili gosti rezultatom 66:75. Momčad Stipe Bralića nije dobro otvorila drugi dio sezone te im je ovo treći uzastopni poraz, dok je Zabok upisao šestu pobjedu u sezoni – prvu na gostujućem terenu.

Momčad Dragutina Črnjevića bolje je ušla u susret te su imali prednost kroz cijelu prvu četvrtinu, no domaći su vratili rezultat u egal prije kraja prve dionice koja je završila 19:21.

Druga četvrtina bila je izjednačena kroz cijeli svoj tijek, a obje su momčadi imale vodstvo kroz neki dio četvrtine. Kaštelani su poveli odmah na startu četvrtine, ali Zabočani preokreću rezultat u svoju korist prije velikog odmora na koji se otišlo s rezultatom 36:40.

U nastavku se utakmica u potpunosti prelomila na stranu gostiju pa su diktirali tempom od kada su prvi puta došli na 10 koševa prednosti. U zadnju četvrtinu su ušli s rezultatom 45:57 ponajviše zahvaljujući dobroj timskoj igri.

Posljednja četvrtina nije bila rezultatski dramatična pošto su gosti držali rezultat iznad 10 koševa prednosti do kraja utakmice, a konačan rezultat 66:75 postavio je Ivan Ćubela.

Najbolji u redovima Kaštela bio je Nikola Došen sa 15 koševa, 5 skokova i 5 asistencija te već spomenuti Ćubela sa 14 koševa i 8 skokova. Kod gostiju standardno najbolji je bio Antonio Vlaić koji je upisao double-double učinak sa 22 koša i 13 skokova, a Petar Marić dodao je 18 poena i 6 skokova.