Zabok uvjerljiv protiv Kvarnera 2010

Susret između Zaboka i Kvarnera bio je riješen već do poluvremena na kojem su domaćini imali 18 poena prednosti. Susret je na kraju završio rezultatom 79:60, a Zabok je osvojio jako bitne bodove.

Zabok – Kvarner 2010 79:60 (17:10, 39:21, 64:38)

Zabok: Lebo 21, Vlaić 15, Marić 12, Lež 11, Ceranja 10, Raić 5, Zrnić 2, Anzulović 2, Črnjević 1, Smolić, Tuđen.

Kvarner 2010: Stipčić 13, Salamun 11, Škifić 10, Radić 9, Krivec 4, Veljačić 4, Mustapić 4, Šamanić 4, Širko 1, Čakarun, Koljanin, Krstinić.

Domaćini su bolje krenuli u susret i poveli rezultatom 4:1. Sve do osme minute susreta gledali smo izjednačen dvoboj, a rezultat je bio 10:10. Posljednje dvije i pola minute gledali smo bolji Zabok kako u napadu tako i u obrani, a završili su ovu dionicu serijom 7:0. Karlo Lebo postigao je tricu za 17:10 Zaboka, a šut sa sirenom, također za tri poena promašio je Kvarnerov Jure Škifić.

Zabok je seriju nastavio i u drugoj četvrtini, a pogođenim bacanjem Antonia Črnjevića i dvicom Josipa Ceranje došli su do prvog dvoznamenkastog vodstva, poveli su s 20:10. Post Kvarnera 2010 prekinuo je Ivica Radić s dva pogođena slobodna bacanja od četiri ispucanih. Uslijedila je nova mini serija domaćih za 26:12. Do poluvremena razlika je porasla na visokih 18 koševa za Zabok koji je dobrom obranom dopustio gostima iz Rijeke samo 21 postignut koš u prvih 20 minuta.

Odmah na početku treće četvrtine Zabok pogođenim bacanjima Roberta Leža dolaze na okruglih 20 poena razlike, a na plus 22 je povisio Petar Marić također iz slobodnih bacanja. Uslijedila je serija Kvarnera 2010 od 9:0. Dvije trice postigao je Igor Salamun, a jednu Jakov Mustapić. Visoka razlika Zaboka pala je na “samo” 13 koševa viška. Lebo prekida seriju gostiju dvicom, a svoju treću tricu postiže Salamun za minus 12. Slijedi serija Zaboka od 12:0 u kojoj lebo postiže dvije trice, a Antonio Vlaić dodaje četiri poena za plus 24. Nakon treće četvrtine Zabok je imao nedostižnih 26 poena razlike.

Posljednji period pripao je Kvarneru 2010 s sedam koševa razlike kojom su malo ublažili poraz koji je na kraju iznosio 19 koševa razlike. Najbolji u redovima pobjednika bio je Lebo koji je postigao 21 koš, skočio je četiri puta, jednom je asistirao, a osvojio je jednu loptu. Vlaić je zabio 15 uz dva skoka, dvije asistencije te po jednu blokadu, osvojenu i izgubljenu loptu. Kod Kvarnera 2010  Dino Stipičić 13 poena, šest skokova i jednom osvojenom loptom, dok je Salamun zabio 11 uz jednu asistenciju i osvojenu loptu, ali i tri izgubljene.