Zadar na Gripama izborio veliko finale protiv Cibone!

Zadar je na Gripama dvaput preokrenuo dvoznamenkasti zaostatak i zasluženo ušao u finale. Briljirali su Thompson (23 koša) i Mavra (18 koševa, 11 asistencija)!

Košarkaši Zadra u gostima su svladali (77:84) Split i izborili finale HT Premijer lige!

Nakon što je u posljednjih sedam utakmica doigravanja između ove dvije momčadi uvijek slavio domaćin, Zadrani su danas uspjeli pokoriti Gripe i ući u drugo uzastopno finale.

U još jednoj izjednačenoj utakmici između ova dva protivnika u prvom poluvremenu ni jedna momčad nije imala prednost veću od šest koševa.

Ipak, početkom drugog poluvremena Split tricama Vuke, Perkovića i Shortera bježi na 10 koševa prednosti, no potom se budi Dominik Mavra koji veže pet poena i asistenciju za Thompsona te vraća utakmicu u egal.

Upravo je Mavra tricom u 27. minuti donio vodstvo Zadru (52:53), ali na drugoj strani Vuko odgovara s osam vezanih poena (dvije trice) te vraća Split u prednost.

Posljednjih 10 minuta Split otvara serijom 8:2 i bježi na 11 koševa prednosti (70:59). Zadar uspijeva kreirati i drugi preokret – prvo Drežnjak veže dvije trice, zatim Thompson zabija četiri uzastopna koša, a seriju 18:5 su dalekometnim šutovima zaključili Jordano, Carter te ponovno Drežnjak.

U faul-završnici Split je ostao tek na jednom polaganju Shortera, dok su s druge strane precizni bili Mavra, Thompson i Carter.

Thompson je susret zaključio s 23 koša i šest skokova, sjajni Mavra je postigao 18 koševa (sl. bacanja 9/9) i podijelio 11 asistencija, Drežnjak je zabio 14, a Carter 13 uz 11 uhvaćenih skokova.

Prvi strijelac Splita bio je Shorter s 14 koševa, Vuko je zabio 13, Ukić 12, a Jones 10.