U 24. kolu regionalne lige košarkaši Zadra ostvarili su izuzetno važnu pobjedu u borbi za ostanak u ligi. Pred oko 3000 gledatelja u odličnoj atmosferi u dvorani Krešimira Ćosića svladali su Radnički, trećeplasiranu momčad lige, rezultatom 75:68. Nakon nervoznog početka, u kojemu je bilo žestokih prosvjeda na neke sudačke odluke pa i tehničke pogreške klupi domaćih, Radnički se odvojio na 6:11. Ista je razlika bila i nakon trica Thornea i Birčevića, a onda kreće prvi zadarski nalet.

[nggallery id=34]

Travis zakucava, Thorne pogađa drugu tricu, a Delaš donosi prvo vodstvo 16:14. Moglo je ono biti i veće da Nurkić (2) i Travis (1) nisu promašili tri slobodna bacanja. Nakon trica Vrbanca i Birčevića na prvi mali odmor se otišlo pri rezultatu 20:19.

White je zabio prvi koš u drugoj dionici, ali Nurkić, Thorne i Krasić (trica) novom serijom odvode Zadar na +6, 27:21. Vrbanc (trica) i Prostran održavali su prednost, ali se Radnički ipak opet primaknuo pa tricom Borisova i poveo 33:34. Travis, Brkić i Nurkić još su jednom donijeli svojima +5, ali na poluvremenu je bilo 40:38.

Dojam, Zadar je zaslužio i više od +2, a do toga je i došao u trećoj četvrtini. Obrana je u potpunosti profunkcionirala i svela goste, koji inače imaju najefikasniji napad lige, na samo osam poena u 10 minuta. Na drugoj strani su koš Kragujevčana punili Thorne, Kaštropil, Delaš, Ivanov, opet Delaš pa Vrbanc (trica). I tu je Zadar imao lijepu priliku da se odvoji na veću razliku, posebno u razdoblju od nekoliko minuta kada nijedna momčad nije poentirala, ali mogao je biti itekako zadovoljan s +9, 55:46, uoči posljednjih deset minuta igre.

Ritam, koji su uglavnom diktirali Zadrani, nije opao ni u četvrtoj četvrtini. Osjetilo se to i na semaforu. Napokon se razigrao Franko Kaštropil, koji je rano zaradio tri prekršaja. Zabio je osam poena u nizu za odlazak na velikih +16, 63:46. Borisov (trica) i Ćapin (dvica i trica), pokušali su vratiti svoje. Radnički je došao na 63:54, no vremena je bilo sve manje. Ćapin je promašio tricu za mogućih -6, a Thorne istrčao brzu kontru i jednom rukom zakucao za 65:54.

Sinovec je smanjio na 65:57, a točku na “i” stavio je Ante Delaš tricom s istekom napada za 68:57, minutu i pol prije kraja. Borisov i Ćapin pogodili su još dvije trice, ali je Thorne uspješno realizirao tri od četiri penala, Vrbanc dva od dva i gosti više nisu imali šanse. Ramljak je zakucao u kontri za potpunu erupciju oduševljenja u dvorani.

Dwight Thorne bio je pravi motor zadarske momčadi. Za 35 minuta postigao je 16 poena, uz sedam skokova i odličnu igru u oba smjera, te je donio toliko potrebnu stabilnost momčadi. Po efikasnosti pratili su ga Vrbanc i Delaš sa 11 poena, te Kaštropil sa 10 i Travis sa osam, uz devet skokova.

Split je izgubio od Budućnosti u Podgorici 66:47 pa je sada, uoči sutrašnjih dvoboja Cibone i Olimpije, te Szolnoki Olaja i MZT-a i utakmice Široki – Crvena zvezda, koja se igra u ponedjeljak, poredak na dnu sljedeći: Cibona 8-15, Zadar i Split 8-16, Široki i Szolnoki 7-16.