Zadar s Budućnosti u finalu turnira u Podgorici

Momčad KK Zadar slavila je u prvoj polufinalnoj utakmici drugog po redu memorijalnog turnira “Ljubo Jovanović” u Podgorici. Igrači pod palicom Ante Nazora bolji su bili od KK Teodo iz Tivata rezultatom 78:62.

Teodo – Zadar 62:78 (16:21, 27:35, 38:63)

Teodo: Krivokapić 5, Pejović 2, Lončar 2, Pekić 5, Ljujić 15, Bošković, Subotić 14, Jocović 14, Johnson 5, Ivanović, Starovlah, Kasalica.
Zadar: Bašić 4, Segarić 3, Ivanov 24 (10-13 za 2p, 6sk, 6uk,3as), Kraljević 4, Vraneš, Šango 4, Sobin 10, Širko 13, Špaleta, Ramljak 4, Florence 12, Jurica.

Na poluvrijeme se otišlo prednošću Zadra 35:27, no ta prednost uvećana je kroz treću četvrtinu kada ekipa iz Krešinog doma uspijeva iskoristiti greške protivnika i otići na +25. Zadnji period odlazi u korist Crnogoraca rezultatom 24:15, ali Zadrova uvjerljiva pobjeda time ne biva poništena.

Kapetan Zadrana Ive Ivanov zabio je najviše poena na susretu, 24. S druge strane Ljujić je završio meč s 15.

Danas od 17:00 plavo-bili igraju finale turnira protiv Budućnosti (Planinić 11, Rikić 4) koja je bila bolja od Sutjeske 65:60. Prijenos je na radio televiziji Crne Gore.