Zadar uvjerljiv u zadarskom derbiju

Zadar se vratio u legendarne Jazine, ali ovaj puta kao gost Sonik Puntamike, vodećeg sastava A2 lige Jug. Pred dobro popunjenim tribinama zadarski dvoboj četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića pripao je ipak znatno kvalitetnijoj i iskusnijoj momčadi Zadra, iako ih je jedini drugoligaški četvrtfinalist držao u neizvjesnost gotovo tri četvrtine.

Domaćini, odnosno Teo Petani, fantastično otvaraju susret, pa je nakon njegove četiri uzastopne trice već nakon četiri minute igre trener Zadra Ante Nazor bio primoran pozvati minutu odmora pri rezultatu 12:4. Domaćini nisu posustali pa već dvije minute kasnije rezultat glasi 17:6. Serijom 10:0 košarkaši Zadra smanjuju na 17:16, a minutu prije isteka prve četvrtine dolaze i do prvog poravnanja (21:21), ali se na prvi odmor ipak odlazi s prednošću Puntamičana 23:21.

Motivirani domaćini nastavljaju s dobrom igrom i početkom nastavka, a pri rezultatu 25:21 dosuđena je tehnička pogreška treneru Zadra koji je prigovarao zbog ne dosuđenog igranja nogom, ali Josip Bulić promašuje oba slobodna bacanja, a zatim i napad, čime igrači Sonika propuštaju podignuti prednost.

Kazna je uslijedila u 15. minuti kada košarkaši Zadra prvi put prelaze u vodstvo (27:28) koje nisu ispuštali do kraja susreta. Poluvrijeme je zaključeno s nekoliko atraktivnih poteza s obje strane i rezultatom 35:41.

U drugo poluvrijeme ušlo se obostrano dobro igrom, a prva dvoznamenkasta prednost gostiju stigla je u 26. minuti nakon realiziranih slobodnih bacanja Joze Brkića (42:52). Minutu kasnije Toni Prostran tricom postavlja 42:57, potom dva odlično odigrana pick and rolla Marija Anđelića i Jurice Dražovića vraćaju Sonik na 46:57, ali Zadar do kraja četvrtine povećava na 46:61.

U posljednjoj dionici bilo je to čisto odrađivanje posla od strane gostiju. Kod domaćina je bio očit pad koncentracije i snage što je rezultiralo time da su u posljednjih deset minuta postigli svega 8 poena, a prve poene postigao je Marko Zagorac tek nakon pet minuta igre.

S konačnih 54:83 oko 2500 gledatelja velikim je aplauzom ispratilo igrače obje momčadi i podsjetilo na dašak atmosfere legendarnih Jazina.

Najučinkovitiji u redovima Zadra bio je Ivan Batur sa 16 ubačaja, Ive Ivanov je dodao 15, a Prostran 11 uz tri trice, dok je kod domaćina jedini dvoznamenkasti bio Petani sa 16 koševa.