Zadarska treća četvrtina slomila Mrave

Nakon loše igre i slabijeg zalaganja u prvom poluvremenu, košarkaši Zadra ipak su došli do lagane pobjede nad Zagrebom 92:73, u trećem kolu Lige za prvaka.

[rezultat id=394]

Zagreb je nešto bolje otvorio večerašnji susret i preko Miralema Halilovića i Marka Cara došao do vodstva 2:7 nakon tri minute igre. Nakon toga su se probudili i Zadrani, te izjednačili koševima Jusufa Nurkića i Ante Delaša, a potom i poveli s 8:7 pogođenim slobodnim bacanjem Marka Ramljaka. U nastavku prve dionice Zagrepčani su uspješno držali priključak s domaćinom i to sve do posljednjeg napada, kada je Delaš pogodio tricu za vodstvo Zadra 20:17 nakon deset minuta igre.

Niti druga četvrtina nije donijela željenog pomaka u igri Zadra, a pri rezultatu 29:29 nakon dvije uzastopne loše obrambene reakcije njegove momčadi, Ante Nazor izgubio je strpljenje za lošu igru svoje momčadi, te je igračima održao poprilično glasan motivacijski govor od kojeg je odjekivala gotovo cijela dvorana. Njegov je potez očito uredio plodom budući da je uslijedila 6:0 serija Bariše Krasića i Dwighta Thornea za vodstvo Zadra 35:29. Ipak, Halilović i Ivan Novačić vraćaju goste u igru te oni smanjuju na 35:33, na što Nurkić i Krasić odgovaraju još jednom mini-serijom 5:0 za vodstvo 40:33. Do kraja poluvremena Halilović je uspio smanjiti prednost domaćina na 40:35.

Drugo poluvrijeme otvara odlični Krasić pogođenim šutom za tri poena, čime odvodi Zadar na prednost od osam koševa, dok s druge strane uzvraća bivši „Zadranin“ Car s dva poena. Do kraja treće četvrtine Zadar, ponajviše zahvaljujući šutevima Gorana Vrbanca i Krasića, svoju prednost podiže na 18 koševa, odnosno postavlja rezultat 74:56. Broj poena zadarske momčadi u trećem dijelu utakmice bio je čak 34. Sa strane zagrebačke momčadi, valja istaknuti već spomenutog Cara te Antu Krapića kao najaktivnije igrače u predzadnjem periodu utakmice.

Finalni dio utakmice ipak je odigran malo slabijim intenzitetom te završava 18:17 u korist plavo-bilih a Ante Nazor u završnim je minutama odlučio dati priliku igračima koji su do tada imali nešto manju minutažu. Došlo se tako i do krajnjeg rezultata od 92:73, a može se reći kako je utakmicu definitivno Zadar prelomio u trećoj četvrtini kada je napadački furiozno djelovao i postigao neuobičajeno velik broj koševa za jedan period košarkaške utakmice u Europi.

Najbolji igrač utakmice zasigurno je bio prekaljeni Bariša Krasić koji je postigao 23 poena, uz fenomenalan šut. Za dva poena gađao je 3/4, za tri poena 5/8 a slobodna bacanja 2/2. Svemu tome pridodao je i osam skokova, dvije asistenciej te jednu ukradenu loptu, za konačnu valorizaciju 29. Njegov današnji učinak zadarska publika znala je nagraditi glasnim aplaudiranjem. Osim njega, u domaćim redovima dobri su bili Ante Delaš i Jusuf Nurkić. Goran Vrbanc zabio je solidnih 12 poena no uz jako loš postotak šuta sa svih dijelova terena, dok je Romeo Travis bio šuterski rezerviran ali je zato pridonio igri s četiri asistencije i sedam skokova.

U momčadi Zagreba posebno treba istaknuti Miralema Halilovića koji je postigao 18 poena uz dobar šut te tome dodao osam skokova i jednu asistenciju za valorizacijsku vrijednost od 20 bodova. Uz njega igru „Mrava“ nosili su Zadrani Ivan Novačić (15 koševa i devet skokova) i Ante Krapić (12 koševa i četiri skoka).

U sljedećem kolu Zadar putuje u Split, dok Zagreb ide u goste Ciboni.