Ženska U20 reprezentacija hrabro pala protiv Italije

U drugom kolu skupine A Fiba European Challengers turnira u Bugarskoj Hrvatska ženska mlada reprezentacija poražena je od favorizirane Italije rezultatom 67-51.

Izabranice Deana Nemeca odlično su ušle u susret te povele sa (6:0), dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine imale su i +8 (13:5), ali su Talijanke bolje zaključile prvi period igre i zaostatak spustile na -2 (11:13). Hrvatska je rezultatsku prednost držala do 13. minute utakmice kada Italija prvi puta prelazi u vodstvo (21:19) i od toga trenutka preuzima konce igre u svoje ruke, pa se na odmor otišlo s +9 za Italiju (30:21).

U nastavku susreta naše su cure pokušale parirati ali nisu pronalazile riješenje za igru još uvijek aktualnih prvakinja Europe koje su u trećem periodu susreta otišle na +17 (51:34) i činilo se kako će završni period igre biti tek formalnost. Stečenu prednost Talijanke su držale sve do  polovice posljednje četvrtine, i rezutata (58:41), ali naše se djevojke nisu predavale i velikom serijom (10:1) prišle su na -8 (51:59), no više od toga nisu mogle. Italija je utakmicu zaključila serijom 8:0 i na koncu uvjerljivo slavila.

Sara Ronchi bila je najefikasnija u redovima pobjednika sa 15 postignutih poena, a pratile su je Silvia Pastrello sa 11, te Lucia Adele Savatteri koja je ubacila 10 poena.

Kod Hrvatske najistaknutije su bile Viktoria Ćurić sa 15 poena i 10 skokova, te Barbara Turkalj koja je postigla 13 poena.

“ZNALI SMO  DA NAS ČEKA ZAHTJEVNA UTAKMICA”

“Znali smo da nas čeka zahtjevna utakmica. Krenuli smo puno bolje u utakmicu nego jučer, na trenutke se javljala prilika da možemo doći do prve pobjede, igrali smo u određenim minutama dobro, no nije bilo dovoljno snage i koncentracije da pobjeda ode na našu stranu. Fokus je već na sutrašnjoj utakmici gdje se nadam da možemo odigrati dobru utakmicu i uzeti tu pobjedu”, zaključila je nakon utakmice Viktoria Ćurić.

Viktoria Ćurić (Foto: Fiba.basketball)

Italija – Hrvatska 67:51 (11-13, 19-8, 21-13, 16-17)

STATISTIKA

Nakon dva odigrana kola naša je reprezentacija na omjeru 0-2, a sljedeći susret odigrati će već sutra protiv Latvije. Utakmica je na rasporedu u 13.00 sati, a možete je gledati OVDJE