Ženska U20 reprezentacija uvjerljivim porazom od Belgije zaključila nastup na Challengeru u Bugarskoj

Hrvatska ženska mlada reprezentacija uvjerljivim je porazom od Belgije (77:37) zaključila svoj nastup na FIBA European Challengeru u Bugarskoj. Utakmica je prvih 15 minuta bila u potpunom egalu, no nakon toga Belgija se malo po malo počela odvajati i vrlo brzo uspjela stići do dvoznamenkaste prednosti +12 (31:19). Ipak do konca prvog poluvremena naše reprezentativke uspjele su malo smanjiti zaostatak pa se na predah otišlo sa rezultatom (33:25) u korist Belgije, ali to je bilo otprilike sve što je Hrvatska uspjela napraviti u ovom dvoboju.

U nastavku susreta izabranice Deana Nemeca ostale su potpuno bez snage, popustila je obrana, napad ostao bez ikakve ideje, ušlo se u niz pogrešaka, i na terenu je praktički postojala samo jedna ekipa.

Belgijanke su već do kraja treće četvrtine otišle na +20 (53:33), da bi u posljednjoj dionici igre tu prednost udvostručile i na kraju slavile sa ogromnih 40 poena prednosti.

Belgiju su do pobjede predvodile Nastja Claessens koja je postigla 14 poena, uz 6 skokova i dvije asistencije, i Julia Franquin sa 10 postignutih poena.

Kod Hrvatske sa 10 poena, 2 skoka i dvije asistencije najefikasnija bila je Gabriela Grizelj, Josipa Jurič ubacila je 8 poena, uz 9 skokova, dok nitko od ostalih igračica nije postigao više od 6 poena

“DALE SMO SVOJ MAKSIMUM “

“Na turnir smo došli s 11 igračica, oslabljeni zbog puno otkaza iz različitih razloga. Bez obzira, svaku utakmicu dale smo maksimalno koliko smo u tom trenu mogle. Nažalost, nismo uspjele izvuć pobjedu iz zadnje tekme, ali usprkos tome drago nam je da smo sudjelovale i odigrale ovaj turnir bez ozljeda i da se sve zajedno vraćamo zdrave kući.”,zaključila je nakon posljednje utakmice Gabriela Grizelj.

Gabriela Grizelj (Foto:Fiba.basketball)

BELGIJA – HRVATSKA 77:37 (11-10, 22-15, 20-8, 24-4)

STATISTIKA

Turnir je na koncu osvojila Italija sa svih 5 pobjeda, opravdavši tako status favorita kojeg su imale i prije starta turnira kao aktualne prvakinje Europe u ovom uzrastu. Naša reprezentacija završila je kao petoplasirana ekipa skupine A, s jednom pobjedom i 4 poraza.