Ženska U20 reprezentacija ostvarila prvu pobjedu, danas protiv Belgije!

Hrvatska ženska mlada reprezentacija uvjerljivim je slavljem protiv Bugarske (80:52) u sklopu 4. kola skupine A, FIBA European Challengera u Sofiji, došla do svoje prve pobjede na ovom turniru. Bio je ovo gotovo u potpunosti jednosmjeran susret u kojem su se naše djevojke od starta nametnule i kontrolirale tok susreta, ne ispuštajući prednost ni jednoga trenutka. Čvrstom obranom neutralizirale su napade suparnica te dobile potrebno samopouzdanje u napadu, pa je i postotak realizacije i pogođenih šuteva bio znatno veći nego u prethodnim utakmicama.

Već do kraja prve četvrtine naša se reprezentacija odvojila na dvoznamenkastu prednost od +11 (18:7), a kroz drugi period igre ta je prednost samo nastavila rasti. Na predah se otišlo sa +17 (41:24) uz jasno izraženu razliku u kvaliteti između dva suparnika.

Nakon vrlo dobrog prvog poluvremena, izabranice Deana Nemeca u nastavak susreta ušle su još odlučnije te su u trećoj četvrtini utakmice u potpunosti demolirale Bugarsku dozvolivši joj da postigne svega tri poena, dok su naše cure sa druge strane ubacile 19. Nakon 30 minuta igre rezultat je bio (60:27) u korist Hrvatske, a pitanje pobjednika riješeno.

Nakon što su riješile pitanje pobjednika u posljednjoj četvrtini došlo je do malog opuštanja u našim redovima, Bugarska je to iskoristila i posljednju dionicu riješila u svoju korist (20:25) te malo ublažila težak poraz.

U redovima Hrvatske čak su četiri igračice postigle dvoznamenkasti broj poena, a najefikasnija bila je Ana Mandić sa 15 poena i 9 skokova, 14 poena ubacila je Marta Savić, a po 13  Tonia Bilić i Gabriela Grizelj.

Kod domaćina najefikasnija je bila  Iliyana Georgieva postigavši 19 poena uz 4 skoka, dok je Mikaela Damyanova ubacila 13 poena uz 5 skokova, no njih dvije kao jedine raspoložene u reprezentaciji Bugarske nisu bile dovoljne da pariraju razigranim igračicama Hrvatske.

“Dobar je osjećaj pobijediti”

“Dobro nam je došla ova pobjeda. Jako sam ponosana na stav s kojim su cure ušle i isti taj koji smo zadržale cijelu utakmicu. Nakon prve tri utakmice dobar je osjećaj pobijediti. Mislim da smo svi odlično odradili sve dogovoreno te tako imale odličnu obranu i poboljšale napad iz prethodnih utakmica. Igrale smo kao ekipa i to nam je donijelo pobijedu. Danas nas čeka posljednja utakmica protiv Belgije i nadam se da ćemo zadržati pristup i igru”., izjavila je nakon utakmice Marta Savić

14 Marta Savić(CRO), 27 Yana Karamfilova(BUL), (Foto: Fiba.basketball)

HRVATSKA – BUGARSKA 80:52 (18-7, 23-17, 19-3, 20-25)

STATISTIKA

Nakon četiri odigrana kola Hrvatska je na omjeru 1-3 i zauzima pretposljednje mjesto u skupini, a nastup na turniru naša će reprezentacija zaključiti danas utakmicom protiv Belgije u 16.00 sati koju možete pogledati OVDJE.