Žižić predvodio Maccabi do nove pobjede

Do nove pobjede u izraelskom je prvenstvu stigao Maccabi iz Tel Aviva koji je kao domaćin bio bolji od Bnei Herzeliye rezultatom 98:75.

Gosti su pružili vrlo dobar otpor u prvom poluvremenu, da bi u posljednjoj minuti istoga Maccabi serijom 7:0 na veliki odmor otišao s prednošću 45:36.

Treća četvrtina donijela je konačni rasplet jer je “ponos Izraela” stigao do nedostižnih +20. Do kraja nije bilo neizvjesnosti, a krajnji rezultat je bio 98:75.

Najbolji igrač dvoboja bio je hrvatski reprezentativac Ante Toni Žižić koji je ubacio 16 poena, Oz Blayzer je dodao 15, a Chris Jones 14 poena.

Maccabi je sada na omjeru 12:2, a sada im slijedi dvoboj protiv Ironi Nahariye u ponedjeljak, dok će u četvrtak u Munchenu gostovati kod Bayerna u sklopu Eurolige.