Zrinjski slavio protiv Bosne u Mostaru

Košarkaši mostarskog Zrinjskog upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni. U sklopu drugog kola Druge ABA lige ugostili su na Bijelom Brijegu sarajevsku Bosnu Royal. “Plemići” su utakmicu prelomili tek u posljednjih par minuta susreta kada su se uspjeli odvojiti na plus osam. Unatoč gostujućem pritisku košarkaši Zrinjskog su u “penal završnici” pokazali mirnoću i odnijeli zasluženu pobjedu. Završilo je rezultatom 76:70.

Druga ABA liga, 2. kolo, 17. listopad:

ZRINJSKI – Bosna Royal 76:70 (23:18, 16:15, 20:21, 17:16)

(Kompletna statistika)

Utakmica je bila dosta izjednačena od samog početka. Nijedna momčad se nije uspijevala rezultatski značajnije odvojiti. Blagu inicijativu tijekom većine susreta imali su domaćini. Prvu četvrtinu s dobili s plus pet, a na odmor se otišlo s 39:33.

Jako raspoložen bio je Marko Ramljak, koji se na kraju zaustavio na 19 poena. Ipak, ključnim se pokazao Ivan Miličević koji je svojom mini serijom uspio dovesti Zrinjski na plus osam (62:54). Gosti su se uspijevali u par navrata približiti, no više nisu mogli. Sarajevska momčad je dobro pritisnula u posljednje dvije minute, no Mostarci su bili smireni u “penal završnici”. Uspjeli su gosti doći na krilima Pašajlića i Walkera na samo minus četiri (72:68) osam sekundi prije kraja. No, iskusni Marko Šutalo s dva pogođenja bacanja i Vedran Princ polaganjem postavili su konačnih 76:70.

Odličan je bio Marko Ramljak s 19 poena i šest skokova. Kvalitetnu podršku imao je i u Marku Šutalu koji je ubacio 16, Miličeviću koji je pridodao 11 te iskusnom Princu koji je ubacio deset poena, ali i podijelio čak 11 asistencija. Kod gostiju se pak istaknuo bivši igrač Zrinjskog, Knežević s 11 poena.