Žuti produžili negativan niz

U 19. kolu ABA lige Splićani su upisali domaći poraz. Mađarski gosti, Szolnoki Olaj, zasluženo su slavili s 62:70.

Žuti su slabije otvorili susret, gosti su napravili 5:0 seriju nakon samo minutu igre, no raspoloženi Esben Reinholt, vidno raspoložen vjerojatno zbog pobjeda njegove rukometne Danske, veže pet poena (8:7) za vodstvo domaćina. Zatim se gosti opet malo odvajaju (13:19, i 20:27), ali Splićani se na krilima Nikole Vujčića vraćaju u susret (25:27), i s tim se rezultatom otišlo na prvi dvominutni odmor.

Domaćini nastavljaju gdje su stali i prelaze u vodstvo preko Filipa Krušlina (29:27). Nakon toga, igra se koš za košem većinu četvrtine. Nijedna se momčad ne uspijeva značajnije odvojiti (38:34 najveće vodstvo Splita u 17. minuti susreta). Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću Splita (40:39).

Nakon odmora tri minute se igra bez postignutog poena, uz seriju promašaja i izgubljenih lopti s obje strane (Srđan Subotić pogađa za 42:39 u 23. minuti susreta). Zatim se opet vodi teška bitka, igra se koš za košem do posljednje minute četvrtine kada su se gosti malo odvojili (51:56), ali Krušlin u posljednjim sekundama pogađa tricu i na odmor se ide s 54:56 za Szolnoki.

U posljednjoj četvrtini i dalje ista tvrda igra, prava rovovska bitka. Gosti se pet minuta prije kraja opet malo odvajaju, točnije preko sjajnog Jamesa Florencea, na 59:65. U posljednje dvije minute se ulazi s plus šest na kontu Szolnokija (62:68), opet se tri minute nije postigao niti jedan koš.

U završnici nade Žutih su se ugasile kada je Reinholt izgubio loptu i zatim su Splićani morali faulirati goste, koji pokazuju mirnu ruku s linije slobodnih bacanja i mirno utakmicu privode kraju. Završilo je s 62:70 za Szolnoki.

Najbolji kod Splićana bio je Ivan Mimica s 18 poena, a kod gostiju već spomenuti Florence s 24 poena i Rashad Bell s 14 poena.