AAC: Škrljevo bolje od Prievidze

Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili su na startu ovogodišnjeg izdanja Alpe Adria Cupa slovačku Priedvizu 83:70. Bio je to susret 1. kola skupine D u kojem su Zeleni došli do startnih bodova.

Nakon početnog vodstva domaćina 2:0 i 4:2, gosti iz Slovačke preuzimaju vodstvo, pa nakon trice Maxima Matuške dolaze u vodstvo 5:4. Prednost Prievidze trajala je sve do šeste minute i rezultata 11:9, Amerikanac Tyler Creammer sa šest koševa nosio je igru Slovaka. Adria Oil Škrljevo se potom budi pa na krilima Igora Stojanovića, Taylora Adwaya te kapetana Josipa Barnjaka, koji su svaki zabili po 6 koševa, otišlo na osam koševa razlike (21:13 )u devetoj minuti. Na malom odmoru prednost Zelenih je bila 26:18.

Ivan Vrgoč (FOTO: KK Adria Oil Škrljevo)

Igrači trenera Damira Rajkovića su se u drugoj četvrtini rasporedili u postizanju koševa, pa je prednost Zelenih u 16. minuti narasla na +15 pri rezultatu 38:23. U igru je prvi put ušao i oporavljeni Stefan Šajin, koji je za pet minuta postigao pet koševa. No, gosti iz Slovačke se ne predaju pa nakon što je Samuel Kincel postigao četiri koša u nizu dolaze na zaostatak od pet koševa (40:35), no domaćin odgovara jednakom serijom i na velikom odmoru ima prednost 45:35.

U trećoj četvrtini domaćin stalno održava prednost, da bi na početku 29. minute došao do najveće prednosti na utakmici (+16) te se na mini-odmor otišlo s prednošću Adria Oil Škrljeva 63:51.

U posljednjih deset minuta Zeleni nastavljaju sa dobrom igrom, pa u 37. minuti imaju devetnaest koševa viška (80:61). Privedza se ne predaje, pa Kincel sa dvije dvice i jednom tricom smanjuje na konačnih 83:70.

Kod Škrljeva Barnjak je postigao 16 koševa uz dvije trice, Adway 14, a mladi Edi Bešić 9 koševa. Uz Kincela sa 15 postignutih koševa, Amerikanac Creammer postigao je 12.

Adria Oil Škrljevo sljedeću utakmicu u sklopu Alpe Adria Cupa igra 20. listopada kada na Mavrince stiže Nutrisport Ilirija.

Tekst: KK Adria Oil Škrljevo/Vladimir Jurić