Alkar u igri tri četvrtine: Splićani uvjerljivo slavili

Sinjski Alkari hrabro su pali. Dobar otpor pružila je sinjska momčad protiv favoriziranih Splićana koji su na kraju uvjerljivo slavili rezultatom 69:92 što je bilo u najmanju ruku i očekivano.

Domaćini su bili vrlo dobar protivnik 30-ak minuta. Reprezentativac Pavle Marčinković u prvom dijelu je praktički sam nosio Split do blagog vodstva. Žuti su imali i plus devet u trećoj dionici, ali Alkari su se uspjeli približiti na minus tri i održati egal pred četvrtu dionicu.

Na kraju ostaju domaći na samo deset poena u deset minuta. Uslijedio je kolektivni pad, a Splićani su imali više raspoloženih pojedinaca kao što su Luković, Marić i Mesiček. Do kraja utakmice je prednost samo rasla i pitanje pobjednika je bilo riješeno. Marčinković je s 26 poena predvodio Žute do pobjede, a prethodno spomenuti igrači ostvarili su dvocifrene brojke (statistika dolje niže).

Alkare su predvodili Granić s 19 i Hrvoje Vučić s 13 poena.

Alkar – Split 69:92 (25:22, 14:21, 20:26, 10:23)

Alkar: Brocić (10), Rebić (7), Granić (19), Mandalinić (3), Kučan (3), Putnik (2), Varence (8), Tomašević, I. Vučić (4), H. Vučić (13), Zukanović.

Split: Perković (6), Gizdavčić, Perasović (4), Kedžo (2), Marčinković (26), Šarić, Bajo (2), Čampara (7), Vranković (2), Luković (17), Marić (13), Mesiček (13).