Sinoć su u NBA ligi odigrane posljednje utakmice regularne sezone. Brooklyn Netsima je za prolaz u playoff, uz njihovu pobjedu nad Orlandom, bio potreban poraz Indiane na gostovanju u Memphisu, upravo to se i dogodilo.

Netsi su na svom parketu puno teže od očekivanog porazili Orlando Magic 101:88 i napravili pola koraka do playoffa. Momčad Orlanda, predvođena Nikolom Vučevićem (26p, 11sk, 5as) i Victorom Oladipom (19p, 3as, 2sk), držala je prednost na svojoj strani gotovo cijelu utakmicu. Mučili su se domaćini s njima jako dugo, ali Bojan Bogdanović je odličnom šuterskom predstavom održavao domaće na životu.

U jednom trenutku treće četvrtine vodstvo gostiju bilo je +12, no u odlučujućoj dionici stvar u svoje ruke preuzima iskusni Joe Johnsonu i postiže 7 od 10 poena Brooklyna, a Bogdanović svojom trećom tricom na utakmici potvrđuje potpuni preokret i dovodi domaći sastav na +9 četiri minute prije kraja susreta.

Bogdanović je utakmicu završio s najboljim učinkom NBA karijere, za 34 minute ubacio je 28 koševa uz 70% šuta (2p 8-9, 3p 4-8) čemu je pridodao 3 skoka i 2 asistencije.

Svoju polovicu posla Netsi su obavili, a ostatak su napravili Grizzliesi pobjedom 95:83 nad Pacersima. Indiana je bila u prednosti sve do kraja poluvremena kad su domaći košarkaši preuzeli vodstvo koje nisu ispuštali do samoga kraja utakmice.

Španjolac Marc Gasol predvodio je Grizzliese s 33 koševa i 13 skokova, dok je kod Pacersa najraspoloženiji bio C.J. Miles s 26 poena. Damjan Rudež na parket je izašao u zadnjoj minuti susreta tako da nije ni stigao upisati bilo kakav statistički učinak.

U ključnoj utakmici za odluku o zadnjem putniku u doigravanje u Zapadnoj konferenciji, New Orleans Pelicansi savladali su San Antonio Spurse 108:103 izborivši tako prvi nastup u doigravanju otkako je Chris Paul napustio klub. Aktualni prvaci Spursi ovim su porazom pali s drugog na šesto mjesto u konferenciji te ih sada u prvom krugu očekuje okršaj s Los Angeles Clippersima.

Uvjerljivo slavlje Oklahome nad Minnesotom 138:113 i 37 koševa Russella Westbrooka nakon pobjede Pelicansa nije imalo nikakav utjecaj na konačni poredak, no Westbrook si je još jednom dominantnom predstavom osigurao naslov najboljeg strijelca lige, iako bi mu sigurno bilo draže sudjelovati u doigravanju.

Ne znači mi ništa. Odličan posao. Hura. Idem doma. Gledati ostale ekipe kako igraju. Ništa mi ne znači“, izjavio je Westbrook nakon utakmice o svojem najnovijem priznanju.