Cedevita bez problema protiv Zagreba

Košarkaši Cedevite bez ikakvih su problema upisali još jednu uvjerljivu pobjedu nad Zagrebom. Slično kao u međusobnom susretu odigranom prije četiri dana Vitamini vrlo rano rade veliku prednost koju do kraja utakmice rutinski održavaju.

Ponajviše zahvaljujući šuterski raspoloženom Tomislavu Zubčiću i Marku Arapoviću Cedevita nakon šest minuta igre odlazi na 16 koševa prednosti (18:2) i praktički već u prvoj četvrtini prelama utakmicu u svoju korist. Na ruku im je išla i ozljeda Luke Božića koji se na listi nedostupnih za ovaj susret pridružio već ranije ozlijeđenom Marinu Šarliji.

U toj prvoj četvrtini domaći demonstriraju značajno veću kvalitetu i spremu nego njihovi suparnici iz Trnskog koji prve znakove života pokazuju tek u trećoj minuti druge četvrtine. Jure Perić i Ivan Mileković uspješno povezuju dva napada i smanjuju zaostatak Mrava na -11. Veljko Mršić poziva prvu minutu odmora, a Cedevita se na parket vraća revitalizirana te preko Luke Babića, Marka Tomasa i Stanka Baraća radi seriju 7:0 za odvajanje na +18 (42:24). Do kraja poluvremena goste na životu održava 20-godišnji Perić sa 6 od ukupno 8 koševa Zagreba koji se zahvaljujući lošem šutu domaćina uspijeva ipak mrvicu približiti prije odlaska na veliki odmor.

U drugom poluvremenu nastavak priče iz prvog dijela, Cedevita dominira pa na polovici treće četvrtine odlazi na velikih +24 (64:40). Pad koncentracije koji je uslijedio Zagreb iskorištava serijom 8:0 pred kraj četvrtine, no to je bilo maksimalno što su danas mogli učiniti. Posljednju dionicu Vitamini rutinirano odrađuju i upisuju 11. uzastopnu pobjedu nad Zagrebom.

Ušli smo u utakmicu kako je trener tražio. Ozbiljno i odgovorno. Od početka smo nametnuli svoj ritam. Znali smo da, ako nametnemo naš ritam, Zagreb neće izdržati. Vodili smo 20 razlike. Spremni smo za novu utakmicu i pokušat ćemo u subotu odigrati na isti način,” rekao je nakon sjajne šuterske partije Zubčić, koji je danas puno vremena igrao na trojci. “Sigurno da mi odgovara ova pozicija. To je nešto što sam ja kroz mlađe kategorije igrao najviše. Tu dobivam jednu kvalitetu, raznovrsnost i slobodu. Mogu zahvaliti ekipi što me podržava u tome i što trpi neke moje greške. Više dobivam slobode i mislim da više mogu napraviti na trojci nego četvorci.

Zubčić je bio najefikasniji u redovima Cedevite, a utakmicu je završio s 15 koševa i 8 skokova. Arapović i Barać su dodali po 14 koševa, a jedini preostali dvoznamenkasti bio je Karlo Žganec s 10 koševa i isto toliko skokova.

Kod gostiju najviše su pokazali Perić, 16 koševa, i Hrvoje Vučić, 17 koševa i 6 skokova. Dobar je bio i Mileković s 11 koševa i 3 asistencije.

Mi smo i prošlu utakmicu ovdje izgubili 17 razlike, no onda sam bio zadovoljniji. Utakmica se odmah riješila u prvoj četvrtini, a naša intencija je bila da se što duže zadržimo u utakmici i da vidimo kako će reagirati igrači Cedevite. U prvih šest minuta zabili smo samo dva poena, izgubili smo samopouzdanje i onda se teško vraćati. Istina da nije igrao Luka Božić, koji nam dosta nedostaje. Vidjeli ste i da na visokim pozicijama teško možemo konkurirati Cedeviti jer smo tu stvarno inferiorni na njih. Žao mi je što ova utakmica nije imala nikakvu neizvjesnost,” izjavio je strateg Zagreba Danijel Jusup nakon susreta.

Osim Šarlije i Božića, danas je na terenu nevidljiv bio i Pavle Marčinković koji je odigrao svih 40 minuta, a postigao samo 5 koševa, sve iz slobodnih bacanja, što mu je najgori učinak od sva tri međusobna susreta odigrana između Zagreba i Cedevite ove sezone.

Uzvrat se igra u Trnskom u subotu s početkom u 17.35 sati uz izravni prijenos na HRT 2.