Cedevita Junior preko Gorice do sedme ovosezonske pobjede

U 8. kolu HT Premijer lige Cedevita Junior je kao domaćin u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Goricu 92:79 i sada u prvenstvu ima omjer 7-1.

Zagrepčani su u posljednjih 10 minuta ušli s tri poena prednosti. Poslije trice Emila Savića Gorica je u 33. minuti vodila s minimalnom prednošću 70:69, no pobjedu je na stranu svoje momčadi odvukao danas sjajni Sven Smajlagić, koji je u sljedećih pet minuta ubacio četiri trice i ukupno 14 poena.

Smajlagić je utakmicu naposljetku završio s 32 poena i devet skokova uz šut za tricu 8/9. Emir Šabić (6 skokova i 4 asistencije) te Rok Radović (3 skoka i 2 asistencije) ubacili su po 15 poena, a Josip Batinić zabio je 11.

S po 20 poena goste su predvodili Borna Kapusta (4 skoka i 4 asistencije) i Marko Baković (10 skokova).