Odlična šuterska večer za slavlje Sonika na Mavrincima

Derbi Zelenih, četvrti puta za redom u ligaškom natjecanju, pripao je Sonik Puntamiki koja je rezultatom 90:82 pobijedila Adria Oil Škrljevo, kojem je izgleda domaći teren postao nezgodan. Zeleni sa Škrljeva tako su kod kuće upisali treći ligaški poraz u nizu, a ukupno četvrti ako se uzme i Alpe Adria Cup.

Kakav maestralni početak utakmice u režiji Zelenih sa Škrljeva – nakon dvije minute i 50 sekundi na semaforu je stajalo 14:0. Ivan Vrgoč s dvije trice, Mario Rajčić s tri postignuta koša, Taylor Adway s dva i Toni Jelenković s tricom donijeli su početak iz snova. Gosti prvi koš postižu preko Marina Šarlije na početku četvrte minute. Adria Oil Škrljevo u tri je navrata imala plus šesnaest , no na mini odmor se otišlo sa prednošću domaće ekipe 32:20.

Do kraja prvih deset minuta kod Sonik Puntamike se razigrao kapetan Dino Palčić koji je postigao osam koševa uz dvije trice te Gabriel Marić sa pet koševa. Kod Zelenih sa Škrljeva Josip Barnjak i Rajčić zabili su po sedam, a Adway i Jelenković po šest.

Druga četvrtina u znaku je Zelenih sa Puntamike. Nakon četiri minute i 27 sekundi igre gosti dolaze na -4 (36:32). Nakon što je Adria Oil Škrljevo u 17. minuti imalo +9, gosti potpuno preokreću prednost te se na veliki odmor odlazi rezultatom 43:48. Najzaslužniji za preokret su Palčić i Ivan Vučić koji je u drugoj četvrtini postigao 11 koševa uz tri trice, a ukupno 14 koševa tijekom prvog poluvremena.

Treći period igre u znaku je održavanja prednosti gostiju iz Zadra, koji su na mali odmor otišli sa plus sedam 66:73, povećavši prednost za dva koša, nakon plus pet na isteku druge četvrtine. Kod Puntamičana razigrao se Marko Jurič koji postiže 11 koševa u toj četvrtini, od čega jednu tricu.

Nervoznom igrom domaćin je u posljednjih deset minuta pokušao preokrenuti rezultat, ali nije uspio. Najbliže je bio u 36. minuti kada je došao na minus šest 76:82, te na početku posljednje minute 82:88.

Kapetan Adria Oil Škrljeva, Josip Barnjak, na kraju se zaustavio na 22 postignuta koša i čak 8 ukradenih lopti, Vrgoč na 19, a Adway na 16. Kod Sonika Palčić je postigao 19, Vučić i Jurič po 16 koševa, a posebno vrijedi istaknuti odličan vanjski šut zadarske ekipe – 14/21 (66%)!

U sljedećem kolu Škrljevo gostuje kod Zaboka, a Sonik Puntamika će na svom parketu odmjeriti snage sa Cedevitom Junior.