Cibona nadigrala Sonik: Preokret u drugom poluvremenu

Večeras su u Jazinama u sklopu 19. kola HT Premijer lige snage odmjerili Sonik Puntamika i Cibona. Zagrepčani su očekivano slavili rezultatom 68:89. Sonik je bio konkurentan prvih dvadeset minuta nakon kojih je imao pet poena prednosti, ali više od toga se nije moglo.

Veća individualna kvaliteta i širi roster se počeo pokazivati i djelovati tek u drugom poluvremenu. Domaćini su bili više nego dostojan protivnik te su prvo poluvrijeme zaključili sa svojom prednošću od pet poena (46:41). Već na početku treće dionice goste kreiraju 15:0 seriju i rješavaju pitanje pobjednika.

Vukovi su bili tricaški raspoloženi u trećoj četvrtini sa šest postignutih trica, a od toga se domaći sastav do kraja utakmice nije stigao oporaviti.

Kod Cibone je najistaknutiji bio Toni Nakić koji je i treću utakmicu zaredom nakon samoizolacije bio najistaknutiji pojedinac Vukova s 19 poena uz četiri skoka i asistencije. Damir Markota je postigao 14 poena, a Mateo Drežnjak i Krešimir Radovčić su ubacili po 12 poena.

Jakov Vladović je s 15 poena bio najbolji kod Puntamike. Ante Gospić se priključio s 14 poena.

SONIK PUNTAMIKA – CIBONA 68:89