Cedevita prekinula negativni niz

Nakon dva uzastopna poraza na gostovanjima u ABA ligi Cedevita je u odličnoj predstavi deklasirala Igokeu zaključivši tako kratku turneju po gostujućim terenima pozitivnom notom.

KK Igokea – KK Cedevita 57:86 (17:28; 29:49; 46:66)

Gosti su u Laktašima igrali bez Nemanje Gordića, kojem je prije utakmice uručena nagrada za najboljeg košarkaša Republike Srpske u prethodnoj godini, i Marija Delaša koje su zamjenili novopridošli, i debitant u ovom susretu, Stanko Barać te Marko Tomas.

Cedevita odlično ulazi u utakmicu, na krilima Marka Arapovića i Mire Bilana polovicom prve četvrtine stvaraju prednost koju – kako se kasnije ispostavilo – domaći igrači neće uspjeti sustići do kraja utakmice. Četvrtina završava tricom Branka Jorovića za konačnih 17:28 na stranu gostiju iz Zagreba.

U drugoj četvrtini zagrepčani i dalje nastavljaju s odličnom igrom tako da na poluvrijeme odlaze sa 20 koševa prednosti koje rutinski održavaju do samog kraja utakmice i odnose vrijedne bodove iz Aleksandrovca.

Utakmicu je obilježila i ozljeda Ivana Ramljaka u drugoj četvrtini, no težina te ozljede još nije poznata.

Bila je to jedna dobra utakmica. Čvrsta defanzivno. Malo smo im toga dozvolili, samo na momente kad bi izgubili koncentraciju. Najbitnije je da vidimo ima li Ramljak ozbiljniju ozljedu skočnoga zgloba i to je jedino što nas interesira. Tomas i Barać moraju imati strpljenja. Tu smo da pomognemo da uđu unutra. Jedan dobar pristup donio nam je večeras jednu prednost pa smo mogli dati priliku svima i to je dobra strana ove utakmice“, izjavio je trener Cedevite Jasmin Repeša nakon pobjede.

Na kraju je najviše koševa postigao Luka Babić (17), Bilan je upisao 12 poena, 5 skokova i 6 asistencija, a Arapović 13 koševa i 4 skoka. Debitant Barać je odigrao dobru partiju pod obručima skupivši 12 skokova i 6 koševa za 16 minuta provedenih na parketu dok je povratnik Tomas u 10 minuta upisao skromnih 3 poena.

Kod domaćina jedini dvoznamenkasti bio je Nikola Dragović sa 17 koševa, 6 skokova i 3 asistencije.

Uvjerljiva predstava igrača Cedevite omogućila je Repeši veliku rotaciju igrača i raspodjelu minutaže što će im zasigurno dobro doći jer već u srijedu igraju protiv Virtus Rome, a u subotu se vraćaju domaćem natjecanju gdje ugošćuje makedonski MZT Skopje Aerodrom.