Dobra forma Hezonje u finalu; Panathinaikosu poraz nakon produžetaka

Panathinaikos je poražen u drugoj utakmici finalne serije grčkog prvenstva na gostovanju kod Lavrija. Konačan rezultat bio je 94:89 za domaću momčad koja je izjednačila na 1-1 u seriji, a za pobjedu je trebala raditi dodatnih pet minuta.

Amerikanac Carter predvodio je Lavrio s 20 poena i šest asistencija, a potporu je imao u Grku Mouratosu koji je postigao jedan poen manje. Kod Panathinaikosa je najefikasniji igrač bio naš Mario Hezonja.

Dubrovčanin je odigrao 31 minutu te je postigao 18 poena uz pet skokova i dvije asistencije. Amerikanac Bray je također ubacio 18 poena.

Zeleni mogu žaliti nakon što su dostigli minus deset iz prve dionice te su čak i oni imali dvocifrenu prednost. Tijekom posljednje četvrtine imao je Euroligaš do sedam poena viška, ali u zadnjim sekundama je Lavrio došao do izjednačenja te je na kraju slavio nakon produžetka.