Gorica slavila na gostovanju u Zaboku

Košarkaši Gorice došli su do druge uzastopne pobjede – na gostovanju u Zaboku bili su bolji od istoimenog domaćina s rezultatom 72:96.

Nakon izjednačenog početka utakmice u kojem je Gorica održavala blagu prednost, prvo značajnije odvajanje u rezultatu dočekali smo u zadnjih 60 sekundi prve četvrtine tijekom kojih su Bikovi napravili seriju 7:0 te na mali odmor otišli s +9 (15:24).

Košem Cvitkovića u 10. sekundi druge četvrtine Gorica je prvi put otišla i na dvoznamenkastu razliku. Tricom Vručinića u 17. minuti Zabok se približio na minus od 7 poena (28:35), no gosti ponovno završavaju četvrtinu sa velikom serijom (12:5) i na odmor odlaze s 14 koševa viška.

U trećoj četvrtini Gorica je prvi puta otišla na prednost veću od 20 koševa (33:53) koju su održavali do kraja susreta. Konačnih 72:96 postavio je Josip Popić s dva slobodna bacanja 4 sekunde prije kraja utakmice.

Domaćine su sa 17 koševa predvodili Josip Popić (8 skokova) i kapetan Antonio Črnjević (11 skokova, 5 asistencija). Isti učinak u pobjedničkoj momčadi ostvario je Davor Konjević, Uljarević je zabio 13, Kalajžić, Cvitković i Savić zabili su 12, a Marko Baković 11 koševa.

Gorica sljedeću utakmicu igra u srijedu 20. listopada kada će u Alpe Adria Cupu ugostiti BK IMMOunited Dukes. U domaćem prvenstvu Bikove čeka domaći susret s Adria Oil Škrljevom, dok će Zabok gostovati u Zadru kod Sonik Puntamike.