Hezonja najefikasniji; Panathinaikos preokrenuo minus 20 i slavio nakon produžetaka!

Dramatična utakmica u Ateni u 33. kolu Eurolige. Dvoboj Panathinaikosa i Olimpije Milano ponudio je pregršt zanimljivih akcija uz vrlo dobar nastup Marija Hezonje koji je u zadnjoj akciji regularnog dijela ulazom na lijevu stranu donio produžetak. Na kraju su Zeleni odnijeli tijesnu pobjedu sa 86:83.

Gosti su odlično odigrali prvo poluvrijeme. Grka praktički nije ni bilo na terenu. Koliko toliko je bio prisutan Hezonja koji je u prvom dijelu odigrao tek šest minuta te je uspio ubaciti 8 poena, dok su na drugoj strani Talijani imali i do 20 poena prednosti na svome kontu.

No, u nastavku se prednost topi. Ben Bentil veže poene u seriji, a kasnije se priključuju Papapetrou i Hezonja pa se Panata vraća u igru. Papagiannis je visokim letovima s nekoliko alley-oop akcija zadržao domaće na priključku, a Hezonja u zadnjoj akciji hvata obrambeni skok te u solo akciji donosi produžetak.

Hezonja je odlično započeo produžetak s dalekometnom tricom za vodstvo Zelenih, ali ubrzo je morao napustiti parket zbog petog prekršaja. Uslijedila je luda tricaška serija (11:3) domaćih za odlazak na plus osam (81:73). No, Šminkeri su se vratili u utakmicu uz malo sudačke naklonosti s prekršajima pa su u zadnjem napadu imali i šut za izjednačenje, ali nisu bili precizni.

Inače, Hezonja je susret završio na 17 poena i tri skoka za 20 minuta igre. Ben Bentil je postigao 16 poena. Kod Milana je najefikasniji bio Kevin Punter s 13 poena.