Mario Hezonja je u finalu Eurolige!

U finalu će se sastati s Olympiakosom protiv kojeg su na omjeru 0-2 ove sezone.

Fantastični Final Four u Kaunasu, gradu košarke nije podbacio. Real Madrid je u El Clasicu svladao Barcu kao underdog rezultatom 78-66 i još jednom pokazao nevjerojatan pobjednički mentalitet koji vlada u “kraljevskom” klubu.

Imala je Barcelona osam poena viška u trećoj četvrtini, ali kao i nebrojeno puta ove sezone “kraljevi” su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist. Mario Hezonja je definitivno u očima trenera Matea čovjek koji mora biti na terenu kada se lomi utakmica – u četvrtoj utakmici je protiv Partizana uzeo ključan napadački skok s kojim je Real zapečatio prednost, zatim je u petoj u Madridu stavio ključnu trojku pred kraj utakmice da bi danas opet stavio tricu za točku na i ovog polufinala protiv bivšeg kluba.

Završio je susret s 14 poena, devet skokova i dvije ukradene lopte (5/13 iz igre, 2/7 za tri poena). U redovima Reala je još jednom X faktor bio prekaljeni veteran Sergio Rodriguez s 12 poena i pet asistencija, a kao i u seriji protiv Partizana ponovno je bio odličan u clutchu. Prvo ime Reala je ipak bio centar Walter Tavares s 20 poena, 15 skokova i četiri blokade (7/9 iz igre, 6/9 bacanja). Nezadrživ.

U redovima Barcelone najbolji je bio Alex Abrines sa 16 poena i 4 skoka, a apsolutno razočaranje ove utakmice bio je prva zvijezda ekipe Nikola Mirotić koji je završio s 3 poena i 1 skokom uz katastrofalan šut (1/10 iz igre, 0/7 za tri poena).

Spomenimo i to da je u drugom susretu prva ekipa regularnog dijela Olympiakos svladala Monaco rezultatom 76-62. Gubili su Grci čak 12 razlike nakon prvog dijela, ali u trećoj četvrtini su uništili “bogataše iz Kneževine” s nevjerojatnih 27-2!

MVP regularnog dijela Eurolige Sasha Vezenkov je bio na visini zadatka pa je tako isporučio 19 poena, šest skokova i tri asistencije (7/14 iz igre), dok su Monaco predvodili bekovi James i Okobo sa 17 poena.

Nakon tri uzastopna nastupa Krunoslava Simona u finalu Eurolige iz kojih je uzeo dva naslova, niz Hrvata u finalu se nastavlja s Hezonjom u finalu.