Real Madrid je šutom legendarnog Sergia Llulla 3,1 sekunde prije kraja osvojio Euroligu, a Hezonja nastavio Simonov niz!

Iako je MVP regularnog dijela sezone Vezenkov dominirao, kao i protiv Partizana su veterani preokrenuli ovu utakmicu.

A kako drukčije Real nego mentalitetom pobjednika i još jednim povijesnim preokretom…

Furiozno je krenuo Olympiakos i odvojio se na +12 u prvoj četvrtini da bi Real već do poluvremena poravnao rezultat na 45-45. U trećoj četvrtini smo gledali boksački meč dva teškaša, izmjenjivala su se vodstva kao na traci, a MVP regularnog dijela sezone Sasha Vezenkov dominirao je utakmicom.

Tako je Sasha odgovorio kritičarima koji su ga prozivali prošle sezone da je nestao u doigravanju, a razlog njegove dominacije je bio sigurno i zbog nedostatka Yabuselea i Decka na poziciji “četiri”. Hezonja je odradio fenomenalan posao na u polufinalu na Mirotiću (tri poena, 1/10 iz igre), ali MVP je danas bio neriješiva enigma.

U posljednju četvrtinu Olympiakos je ušao koncentriranije i odvojio se na šest poena viška. 90 sekundi prije kraja na semaforu je pisalo 78-74 za Olympiakos, a onda se, po tko zna koji put u ovoj sezoni, ukazao legendarni bekovski dvojac – prvo “Chacho” tricom smanjuje na pola koša zaostatka, a zatim Sergio Llull postiže svoja jedina dva poena na utakmici 3.1 sekunde do kraja preko 218 centimetara visokog Falla. Na drugoj strani Sloukas promašuje šut za pobjedu i Real postaje prvak Europe rekordni 11. put.

Vezenkov je završio s 29 poena, devet skokova i četiri asistencije (11/21 iz igre, 2/8 za tri poena), a pratio ga je Caanan s 21 poenom (7/9 iz igre, 5/6 za tri poena).

Kod Reala su najbolji bili Sergio Rodriguez s 15 poena, četiri skoka i devet asistencija (6/11 iz igre), Tavares s 13 poena i 10 skokova (5/9) i naš Mario Hezonja s 12 poena i četiri skoka (4/11).

U utakmici za treće mjesto Monaco je deklasirao Barcelonu 78-66, a do pobjede ih je predvodio Strazel s 14 poena, dok je kod Barcelone najbolji bio Mirotić s 15 poena.

MVP Final Foura je Walter Tavares, a naš Mario je nakon dva uzastopna naslova Krune Simona nastavio niz Hrvata s titulom Eurolige.

Čestitke Mariju na fenomenalnom uspjehu!