Hrvati u Euroligi: Bender i Žižić dobro krenuli pa posustali

Hrvati su sinoć bili u akciji u Euroligi Krunoslav Simon je bio uspješan protiv Olympiacosa, a do pobjede je njegov Anadolu Efes odveo Shane Larkin. Turski Amerikanac je utakmicu završio s 21 poenom uz pet asistencija u pobjedi 76:53 protiv grčke momčadi.

Kruno Simon je odigrao 17 minuta te je postigao 5 poena uz četiri skoka i po dvije asistencije i ukradene lopte. Grci su odigrali lošu utakmicu gdje su najveće zvijezde zakazale pa je Crveno-bijele predvodio Giannoulis Larentzakis s 10 poena.

Bender i Žižić dobro startali pa se na kraju utopili u sivilu Maccabija

Ante Žižić i Dragan Bender su sudjelovali u visokom porazu Maccabija na gostovanju kod Olimpia Milana. Šminkeri su slavili rezultatom 87:68, a do pobjede ih je predvodio Kevin Punter s 15 poena. Othello Hunter je sa 16 poena bio najefikasniji igrač Maccabija.

Bender je susret završio na šest poena, a toliko je inače imao na poluvremenu kada je bio najbolji strijelac svoje ekipe, ali je kao i Žižić, u nastavku posustao. “Žiža” je svih svojih pet poena postigao u prvom poluvremenu. Bender je još imao četiri, a Žižić dva skoka.