Hrvatska poražena na otvaranju U-18 Eurobasketa

Hrvatska muška reprezentativna selekcija do 18 godina večeras je u grčkom Volosu započela svoj put na ovogodišnjem U-18 Eurobasketu. Nažalost domaća Grčka nošena odličnom podrškom s tribine na kraju je uvjerljivo slavila rezultatom 64:41.

Pune dvije minute trajalo je početno ispitivanje snaga prije nego što su domaći preko Vasileiosa Charalampopoulosa iz slobodnih bacanja poveli 2:0. Ivica Zubac zakucavanjem na najbolji mogući način instantno odgovara Grcima te iznuđuje dodatno slobodno bacanje za prvi, nažalost i jedino vodstvo naših mladića na utakmici.

Rijetko su naši zabijali u prvoj četvrtini. Zubac je lijepo zakucao odbijenu loptu preko dvojice dvije minute nakon svog prvog pogotka, no osim njega jedino se njegov suigrač iz Cibone, Bruno Skokna još upisao u listu strijelaca u prvoj četvrtini. Georgios Papagiannis, 217 centimetara visoki grčki centar suvereno je ordinirao u reketu što su Grci odlično iskoristili i na prvi kraći odmor otišli sa +11 (18:7).

Druga četvrtina napokon je donijela bolju ofenzivnu učinkovitost naših koji sredinom četvrtine rade seriju 8:0 u režiji Mate Kalajžića i Domagoja Vrkića te dolaze na -7 (30:23). Euforija zbog bolje sekvence napadačkih izvedbi nije dugo potrajala jer domaći odgovaraju svojom 8:0 serijom i na poluvrijeme odlaze s velikih +15.

U drugom poluvremenu nažalost naši mladići nisu pokazali ništa bolju igru pa su Grci već do kraja treće četvrtine riješili pitanje pobjednika.

Momčad Hrvatske predvodili su Vrkić i Skokna sa po 9 poena, dok je Zubac uz svojih 8 koševa upisao i 18 skokova. Kod Grka najraspoloženiji je bio Charalampopoulos sa 17 koševa.

Sutra je na rasporedu drugo kolo, a naši će reprezentativci u 18 sati protiv susjedne Bosne i Hercegovine pokušati upisati prvu pobjedu na Eurobasketu.

U-18 Grčka – U-18 Hrvatska 64:41 (18:7; 38:23; 58:33)

U-18 Grčka: M. Lountzis 3, A. Ntouzidis 4, I. Milentigievits Alifieris 3, D. Flionis 5, I. Michaloutsos 0, V. Mouratos 4, D. Skoulidas 6, V. Christidis 8, N. Diplaros 0, P. Skordas 2, G. Papagiannis 12, V. Charalampopoulos 17.

U-18 Hrvatska: B. Skokna 9, M. Kalajžić 7, P. Dubelj 0, R. Badžim 4, F. Kalpić 2, M. Čolak 0, K. Mikšić 0, L. Buljević 0, D. Proleta 2, I. Zubac 8, D. Vrkić 9, K. Ljubičić 0.