HT Premijer liga: Škrljevu i Gorici nove pobjede

Adria Oil Škrljevo i Gorica došli su do novih domaćih pobjeda. Škrljevo je nadigralo oslabljeni Zabok, dok je Gorica bila uvjerljiva protiv Vrijednosnica Osijek.

KK Gorica – KK Vrijednosnice Osijek 108:83 (28:21, 27:20, 27:18, 26:24)

Gorica: Kalajžić 12, Mašić 11, Savić 12, Mazalin 23, Uljarević 3,
Majcunić 19, Batur, Ljubičić, Baković 18, Kapusta 10.

Vrijednosnice: Lisica 14, Kujundžić 23, Špehar 3, Porobić 11, Topolović
6, Maskaljević 4, Filipović 2, Tokić, Ćosić, Lakić 6, Paić 14.

Gorica je od starta bila bolji protivnik pa je već u drugoj dionici prednost rasla do plus 15.  U nastavku je Sesarova momčad na krilima Mazalina došla do plus 20.  Vrijednosnice do kraja utakmice nisu uspjele smanjiti
prednost te Gorica rutinski pobjeđuje rezultatom 108:83.

Za ekipu Gorice najviše poena zabili su: Mazalin 23, Majcunić 19 i Baković 18, a za Vrijednosnice Kujundžić 23 te Lisica i Paić svaki po 14.

škrljevo-zabok-josip-barnjak

Jedini košarkaški klub u HT Premijer ligi i jedan od rijetkih u Europi koji nije otkazao ligašku utakmicu zbog Covid pozitivnih igrača, utakmicom 33. kola uspješno je završio regularan dio sezone 2020./2021. osvojivši sigurno šesto mjesto, a možda i peto, ovisno o rezultatu, odgođene utakmice između Sonik Puntamike i Šibenke. Zeleni su u srazu susjeda na ljestvici, Adria Oil Škrljevo šesto, Zabok sedmo mjesto, odnijeli pobjedu 85:73 i došli do rekordne 18 pobjede u prvenstvu, a dodajmo da je utakmica odlučena tek u 36. minuti.

Uz Roberstona po 13 koševa za Zelene postigli su Arslanagić i Barnjak. Kod Zaboka Marić je imao učinak od 16 koševa, dok su Luka Tomas i Luka Krajinović postigli 14, odnosno 12 koševa.