Sonik Puntamika slavila u Sinju

Košarkaši Sonik Puntamike došli su do druge pobjede u novoj sezoni HT Premijer lige. Igrači Stipe Kuliša u subotu su slavili na gostovanju kod sinjskog Alkara rezultatom 70:81.

Puntamičani su jako dobro otvorili susret i na krilima raspoloženog Ivana Vučića, koji je zabio devet od prvih 12 poena Sonika, već u petoj minuti primorali domaćeg stratega Marka Trninića na kratki razgovor sa svojim igračima.

Semafor je u tim trenucima pokazivao 7:14 za zadarski sastav, a nije trebalo dugo čekati ni da s Kuliševi momci odvoje na prvu dvoznamenkastu prednost (7:18). Ključ velikog naleta „Soniksa“ koji se zaustavio na 13 vezanih poena ležao je u agresivnoj obrani koja je rezultirala s nekoliko kontri i polukontri, a u istom se ritmu nastavilo do kraja prve četvrtine pa se u drugu dionicu ušlo s +13 za Puntamiku (15:28).

Uslijedilo je razdoblje izjednačene igre u kojemu smo za svaki koš Alkara vidjeli odgovor s gostujuće strane, a takva se košarka nastavila sve do 16. minute kada su dva vezana ubačaja Viktora Šarića i Ariana Došena primakli domaćine na jednoznamenkasti zaostatak. Dalo je to prijeko potrebni vjetar u leđa Sinjanima koji su u završnici prvog poluvremena krenuli u veliki nalet i serijom 7:0 prišli na samo minus dva (35:37), s koliko se i otišlo na veliki odmor. Bitnu ulogu u povratku domaćeg sastava odigrala je kontrola skoka i čak deset uhvaćenih lopti više u odnosu na Zadrane (24-14), koji su u prvih 20 minuta ostali bez napadačkog doprinosa igrača s klupe.

Otvaranje nastavka proteklo je u igri koš na koš, da bi šest vezanih poena Hrvoja Vučića i Alija Ahmeda sredinom treće četvrtine dovelo domaćine do prvog vodstva nakon početnih 2:0. Mladi Kanađanin je pogodio iza linije 6,75 za 45:42, no tricom mu je ekspresno odgovorio Gabriel Marić za prve poena s klupe zadarskog sastava, a kada mu se nedugo potom priključio i Marko Jurič Puntamičani su ponovno otišli na ugodnih plus šest (47:53).

U odlučujuću dionicu ušlo se s dva poena prednosti za košarkaše Sonika koji su četvrtu četvrtinu otvorili serijom 0:6. Domaći strateg je reagirao minutom odmora, no četiri vezana poena najboljeg igrača u zadarskim redovima Pavla Marčinkovića odveli su goste natrag na dvoznamenkastu prednost (53:65).

Bili su to, pokazat će se, prijelomni trenuci susreta. Nakon što se ponovno odvojili na dvoznamenkastu razliku, igrači Stipe Kuliša se više nisu osvrtali te su bez previše muke priveli susret kraju, upisavši vrijednu pobjedu na teškom gostovanju u Sinju.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Pavle Marčinković i Ivan Vučić s 21, odnosno 16 poena, dok je domaćine predvodio kapetan Hrvoje Vučić s 15 koševa.