Zabok u drami protiv Šibenke do prve ovosezonske pobjede

U dramatičnom susretu trećeg kola HT Premijer lige koji je suprotstavio dvije momčadi koje još nisu upisale pobjedu u ovoj sezoni bolje se snašla momčad Zaboka koja je slavila nad Šibenkom s rezultatom 81:75.

Gosti su bolje ušli u susret te su na polovici prve četvrtine imali osam poena viška (4:12), ali Bašić, Gulin Jambrović kreiraju seriju 11:0 i okreću rezultat u korist Šibenke. Do isteka prvog perioda Zabok postiže još četiri poena preko Levanića-Kutnog Budimira te na mali odmor odlaze s minimalnom prednosti (15:16).

Šibenčani u ponovno ulaze u crnu rupu na početku četvrtine te se Zabok koševima Buljevića i Brocića odvaja na +9 (22:31). Gosti ponovno ne uspijevaju otići na dvoznamenkastu prednost, ponajviše zahvaljujući koševima Paića i Arslanagića koji do poluvremena vraćaju utakmicu u egal (36:38).

Domaćini puno bolje reagiraju nakon velikog odmora te postižu 25 poena u trećoj četvrtini za prednost od 6 poena (61:55) nakon 30 minuta igre. Do najviših 7 koševa (66:59) prednosti Šibenka je stigla nakon trice Gulina u 32. minuti, ali Zabok ponovno okreće susret preko Levanića-Kutnog, Buljevića i Črnjevića. Do kraja utakmice igra se koš za koš, a ključni trenutak utakmice dogodio se 30 sekundi prije kraja utakmice kada Črnjević realizira koš-faul za +4 (75-79). Na drugoj strani Arslanagić promašuje dva vezana šuta te omogućuje lagano polaganje Budimiru za konačnih 75-81.

Zabok je predvodio Antonio Črnjević s 22 poena i 6 skokova, Budimir je zabio 17, a po 11 su ubacili Buljević i Levanić-Kutni. Kod Šibenke najviše je zabio Adnan Arslanagić (17), po 15 koševa su postigli Jambrović i Paić, a Gulin je zabio 11.

Zabok će u sljedećem kolu ugostiti Alkar, a Šibenka gostuje na Mavrincima kod neporaženog Adria Oil Škrljeva.