Ilirija i drugi put svladala Škrljevo

Adria Oil Škrljevo upisalo je i drugi ovosezonski poraz u Alpe Adria Cupu; ponovno je bolja bila Nutrispoint Ilirija (87:77).

Škrljevo je u Ljubljanu došlo bez Marinellija i Bešića, no u odnosu na prvi susret s Ilirijom u sastavu su bili Barnjak i Jelenković. Uz njih, mjesto u početnoj petorci našli su Taylor Adway, Ivan Vrgoč i Mario Rajčić.

Prvo poluvrijeme proteklo je u konstantnom izmjenjivanju rezultatske prednosti. – Ilirija i Škrljevo su se čak 11 puta izmjenili u vodstvu. Ipak, u zadnjoj minuti prvog poluvremena Ilirija radi mini-seriju 6:0 te na poluvrijeme odlazi, s to tada najvećih, +7 (48:41).

Domaćini su dobro raspoloženje s kraja druge četvrtine prenijeli i u nastavak susreta te u trećoj četvrtini udvostručavaju svoju prednost (72:58), a stečenu zalihu poena su bez većih problema održali do kraja susreta. Škrljevo se tek u zadnjih pet minuta utakmice spustilo ispod 10 koševa zaostatka, no više od toga nisu mogli.

Ilirija je u svojim redovima imala šest dvocifrenih igrača – Habot je zabio 17, Duščak 14 uz 7 skokova i 6 asistencija, Vončina je postigao 13, a Ciani, Bačvič i Cerkvenik po 10 poena.

Škrljevo su sa 16 poena predvodili Jelenković i Hortman (9 skokova), a double-double je upisao Ivan Vrgoč (10p, 11s).

Zeleni će ovog vikenda na svom parketu ugostiti Sonik Puntamiku, a sljedeći nastup u Alpe Adria Cupu očekuje ih 3. studenog kada gostuju kod Prievidze.