Miro Bilan upisao novi double-double: Dinamo poražen na otvaranju doigravanja

Miro Bilan odigrao je ponovno odličnu utakmicu. No, sjajna forma šibenskog centra ovog puta nije bila dovoljna Dinamo Sassariju za pobjedu. U Italiji je krenulo doigravanje, a hrvatska kolonija je tijesno poražena na gostovanju kod Venezije rezultatom 92:91 nakon produžetaka.

Dinamo može žaliti pošto je imao prednost od čak 14 poena razlike tijekom prvog poluvremena. Prednost je rasla do plus deset u prvoj te do plus 14 razlike u drugoj dionici. No, domaćini su istopili prednost gostujućeg sastava koji je imao pet poena viška na otvaranju četvrte četvrtine.

U samoj završnici regularnog dijela Venezija je povela s plus dva pa su se gosti sa Sardinije morali “vaditi” i spašavati produžetak za 81:81. Domaćin je preuzeo kontrolu nad utakmicom tijekom dodatnih pet minuta te je na kraju došao do pobjede kojom je poveo s 1-0 u seriji.

Miro Bilan bio je najefikasniji igrač utakmice s 19 poena i 11 skokova za 29 minuta igre. Kod Venezije je najbolji bio Amerikanac Chapell s također 19 poena. Filip Krušlin je postigao 12 poena, dok je Toni Katić upisao dva poena.