Odlična Cedevita ipak bez pobjede protiv CSKA

U vjerojatno najboljoj utakmici koju je odigrala ove sezone Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović u trećem kolu B skupine Eurolige poražena od CSKA sa 76:72. Utakmica je dugo bila sasvim u egalu. Na 7:52 min. do kraja domaćini su bili na minimalnom zaostatku 55:56. No, nakon što je u prve tri četvrtine trice šutirao 0/6 i zabio tek dva poena, Miloš Teodosić otvorio je zadnju četvrtinu s četiri pogođene trice iz četiri pokušaja i tako je praktički sam prelomio utakmicu.

Poslije četvrte Teodosićeve trice malo manje od 5 minuta prije završetka utakmice rezultat je, naime, bio 57:70. Trica Roka Ukića za 67:72 dala je Cedeviti nadu da se još uvijek može nešto učiniti, no ključnom se na kraju ispostavila blokada Kylea Hinesa na Mariju Delašu kod rezultata 70:74 na 16 sekundi do posljednjeg zvuka sirene, nakon čega je Nando De Colo na drugoj strani zabio dva slobodna bacanja.

Publika nije otišla nezadovoljna, mada ja mislim da smo mogli i morali bolje. Smeta me pad u trećoj četvrtini kad su oni pojačali agresivnost i mi nismo odreagirali kako treba. Dozvolili smo im da nas iskontriraju s nekoliko laganih poena i okrenu utakmicu u svoju korist. Na kraju su nas koštale i greške Zubčića i Gordića koji su dozvolili šuteve Teodosiću, a to je igrač koji će takve šuteve uzeti i u pravilu ih stavlja. On je odradio fantastičan posao“, izjavio je trener Cedevite Jasmin Repeša, koji je večeras izdvojio Karla Žganeca (6 poena, 2 skoka i 3 ukradene lopte za 15 minuta uz fantastičnu energičnost i agresivnost koja se ne može iščitati u statistici).

“Reakcija malog Žganeca je bila fenomenalna. To je ono što cijela ekipa mora imati. Ekstra energiju svih 40 minuta i to nam je nedostajalo kod nekih igrača.”

Sam Žganec također se pojavio na konferenciji za novinare: “Mislim da smo, sve u svemu, odigrali dobru i borbenu utakmicu. Na kraju smo malo pali s energijom i oni su u dvije minute otišli na 10 razlike. Na kraju je presudila njihova kvaliteta, ali mi možemo biti zadovoljni s našom predstavom. Svojom igrom danas sam zadovoljan, a na meni je da u budućnosti samo radim.”

Prvo poluvrijeme Cedevita je uz 12 koševa Nemanje Gordića dobila s 39:36. Domaćini su igrali vlro dobru obranu. Poslije prve četvrtine vodili su s 19:18, a kad su Ukić i Luka Babić napravili seriju 6-0, na 8 minuta prije velikog odmora bilo je 25:20.

CSKA je potom vodstvo privremeno preuzeo na krilima Sonnyja Weemsa, a +3 na poluvremenu tricom na tri sekunde do kraja druge četvrtine Sokolovima je donio Fran Pilepić.

Da stvar bude bolja, u tom vodstvu Cedevite mladi Lovro Mazalin sudjelovao je s 4:08 minuta na parketu, Žganec je u prvom poluvremenu odigrao 9 minuta, a Marko Arapović 7:39, s tim da su Arapović i Žganec jedno vrijeme na terenu proveli i zajedno i bili su to trenuci kad je Cedevita izgledala vrlo dobro.

Gordić je nakon odličnog prvog poluvremena zabio na 7:17 minuta do isteka treće četvrtine tricu za svoj 17. koš i vodstvo Cedevite 44:38. Međutim, Zagrepčani su potom kod agresivnije obrane gostiju u napadu zastali. Do isteka treće dionice zabili su još samo pet koševa pa je ruska momčad u posljednjih 10 minuta ušla s vodstvom 49:53.

Čestitke mojim igračima na pobjedi u gostima. Nije ovo bilo naše najbolje izdanje što se tiče igre. No, u trećoj četvrtini smo se adaptirali i odigrali smo bolju obranu. Cedevita je imala borbenost, nešto su i udvajali i mi smo se pripremali za to. To su mladi igrači koji se žele dokazivati, a danas su, u odnosu na njihove utakmice koje smo mi skautirali, imali i iskusnog Ukića, koji je bio u dobrom izdanju. Trebalo nam je vremena da se adaptiramo na njihovu agersivnu obranu, no u drugom poluvremenu našli smo rješenje“, izjavio je trener gostiju Dimitris Itoudis.

Gordić je odigrao svoju uvjerljivo najbolju utakmicu u dresu Cedevite i ukupno je skupio 21 poen (šut za dva 4/7, za tri 4/6, sl. bacanja 1/2) i tri asistencije. Ukić je u povraktu nakon ozljede ubilježio 13 poena i dvije asistencije, a Miro Bilan 10 poena i šest skokova.

Na strani gostiju Teodosić i De Colo zabili su po 14 poena, a Weems je upisao poen manje uz pet skokova i šest asistencija.