Odlična Hrvatska uvjerljivo odradila Turke i izborila Eurobasket!

Hrvatska reprezentacija izborila je Eurobasket 2022. godine s uvjerljivom pobjedom protiv Turaka u Istanbulu. Praktički euroligaška Turska ostala je bez šanse! 79:62 bio je konačan rezultat!

Odlično je Hrvatska startala s uvodnih 11:5. Bilan i društvo bili su nezaustavljivi. Usuđujemo se reći, ovo je bila “NBA” predstava Hrvatske jer je na terenu pokazana kemija kakvu naši nisu imali još od 1995. godine! Iako nisu u svom najjačem rosteru, izabranici Veljke Mršića pokazali su kako igraju oni kojima se da i koji nisu umorni unatoč činjenici  što ne zarađuju američke milijune.

Šuterski raspoloženi naši su, prije svega vanserijski Krušlin koji je odigrao najbolje reprezentativno poluvrijeme u karijere, svoj uspjeh zaradili prije svega na timskoj obrani. Dodajmo kako je na početku oduševio Roko Rogić te je debitirao Roko Prkačin koji je pokazao da ima budućnost u nacionalnom dresu.

Već do poluvremena imala je Hrvatska i do plus 23 i bilo je pitane s koliko će razlike naša momčad slaviti. Ipak nije moglo bez napetosti jer su se Balbay i Larkin razigrali pa su ekspresno vratili na minus 12. Međutim, Hrvatska nakon dugo vremena nije paničarila pa je mirno riješeno pitanje protivničkog presinga.

Pametno su naši odradili posljednju dionicu nedopustivši Turcima da se približe više od devet razlike. Dugi napadi i spuštanje na Bilana koji je bio nezaustavljiv bili su ključni, a u završnici je “poludio” Šakić koji je s dva teška šuta riješio pitanje pobjednika na minutu prije kraja.

Hrvatsku u nedjelju očekuje okršaj protiv Šveđana! Bilan je bio nezaustavljiv s 30 poena na svom kontu uz 12 skokova. Željko Šakić bio je na 17 poena Rogić je dodao 12, Filip Krušlin je upisao 9 poena. Roko Prkačin upisao je šest poena.