Odlična predstava hrvatskog igrača! Katalonci preokrenuli u drugom poluvremenu

Barcelona je došla do svoje druge pobjede iz dvije odigrane utakmice na završnom turniru ACB lige. Ovog puta svladana je Unicaja iz Malage rezultatom 84:73. Katalonci su na poluvremenu zaostajali sa 38:41, ali odličnim drugim poluvremenom dolaze do druge pobjede i novih bodova.

Krajem četvrte četvrtine Barcelona je počela stvarati osjetniju prednost, a ključnom se pokazala mini serija Kylea Kurica koji je doveo svoju momčad na plus 11 osam minuta prije kraja. Nakon toga Andalužani više nisu ozbiljnije zaprijetili.

Najbolji strijelac bio je crnogorski Španjolac Nikola Mirotić s 19 poena uz šut 7/12. Naš Ante Tomić odradio je odličnu utakmicu upisavši 17 poena uz sedam skokova. Još su dva igrača Barce bila dvocifrena (ukupno četiri), a radi se o 11 poena Adama Hange i 10 poena Kylea Kurica.

Kod poraženih, koji su potpuno posustali u zadnjih sedam, osam minuta, istaknuli su se Adam Waczynski s 13 poena i Deon Thompson s 12 poena.

Ostali susreti

Što se tiče preostalih susreta, kasnije su odigrane utakmice između Tenerifea i Baskonije te Joventuta i Bilbaa. Joventut iz Badalone nadigrao je Bilbaa nakon produžetaka, a zanimljivo je također bilo u utakmici između Tenerifea i Baskonije.

U potonjoj utakmici istaknuo se Tornike Toko Shengelia s 21 poenom uz niz ključnih ubačaja u posljednjoj četvrtini koji su na kraju odlučili pobjednika. Njegov sunarodnjak i suigrač iz reprezentacije Gruzije Shermadini je dodao 18 poena uz čak 11 skokova.