Odlični Echols nedovoljan Alkaru: Sonik Puntamika slavila nakon produžetaka

Sonik Puntamika i Alkar su u Zadru odmjerili snage u utakmici HT Premijer lige. Pobjedu su na kraju odnijeli domaćini nakon dramtične završnice i dodatnog produžetka. Rezultat je bio 84:80.

Prva dionica bila je “tvrđa” jer je uglavnom bila izjednačena uz jedno gostujuće odvajanje na plus pet. Odlično Sinjani odrađuju drugu četvrtinu gdje bilježe najveću prednost, 28:41. Bila je to timska zasluga gdje je svaki igrač dao “ponešto” u stvaranju razlike. No, Jošić i Runjić na drugoj strani vežu dvije trice pa se na poluvrijeme odlazi s aktivnim rezultatom 35:41.

U drugom dijelu gosti posustaju, a samo je četiri minute trebalo Zadranima da istope prednost. Na krilima Vladovića su čak poveli, ali se nakon poena Nabe Echolsa u posljednjih deset minuta ulazi s rezultatom 52:54 za Alkar. Imali su Sinjani plus šest početkom četvrte dionice, ali posebno je raspoložen bio Lovre Runjić koji je preokrenuo rezultat za plus četiri u korist Puntamike.

Imali su domaćini dobru šutersku večer i solidnu tricašku raspoloženost, dok je skakačka dominacija bila na strani Alkara.

Naba Echols je vratio utakmicu na nulu (68:68) te je uslijedila triler završnica. Deset sekundi prije kraja Jošić pogađa oba slobodna bacanja, dok na drugoj strani nezaustavljivi Echols pogađa šut za izjednačenje i produžetak na samo četiri sekunde prije isteka regularnog dijela. U produžetak se ušlo s rezultatom 70:70.

U produžetku uglavnom koš-za-košem, a raspoloženi su bili Hassan Varence kod Sinjana te Runjić kod Zadrana. Upravo su domaći poveli s plus četiri na dvije minute prije kraja nakon pet poena u nizu Runjića, što je natjeralo Damira Milačića da pozove minutu odmora.

Ante Gospić je sa slobodnih bacanja ponovno donio plus četiri Puntamici (ranije je Echols smanjio polaganjem), a u idućem napadu gosti promašuju tricu i tu je priči bio kraj.  U zadnjih 40 sekundi Tomislav Cvitković s linije slobodnih bacanja potvrđuje pobjedu Sonika i konačnih 84:80.

23 poena je upisao Lovre Runjić, a poen manje Tomislav Cvitković. Kod poraženih se istaknuo Naba Echols 31 poenom. Hassan Varence je upisao 16 uz 12 skokova.