Split na Perasovićev pogon “sredio” Zadar

Košarkaši Splita upisali su uvjerljivu pobjedu nakon odlične predstave na Gripama. Zadar nije imao šanse te čeka svoj uzvrat za manje od 24 sata u ABA ligi i okršaju koji će se odigrati na Višnjiku. Odličnu utakmicu je odradio mladi Ivan Perasović koji je predvodio Split do pobjede. Konačan rezultat bio je 82:62.

Splićani su igrali bez Marka Lukovića i Roka Lenija Ukića, dok su mladi igrači Žutih odgovorili na pravi način za ukazanu priliku. U prvih deset minuta domaćin je imao plus šest na svom kontu, dok se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 37:24.

Zadar je u nastavku držao rezultat aktivnim, ali su Vranković i Perasović u završnici treće dionice uzvratili na pritisak Zadrana pa se u zadnjih deset minuta ulazi s rezultatom 55:41. Dodajmo kako je dobru rolu odradio Luka Babić čija se prisutnost na terenu vidjela, iako nije bio u “scorerski” nastrojen.

Početkom četvrte dionice je poene počeo nizati Ivan Perasović s nizom zakucavanja i trica iz desnog kuta. Pokušao je Zadar zonskom obranom, ali ni ona nije dala previše rezultata. Na kraju je trenerima preostalo da izrotiraju rostere za sutrašnju utakmicu pa su Žuti mirno priveli susret kraju.

S 19 poena je Ivan Perasović bio najefikasniji igrač Splita. Antonio Vranković je imao 14 poena i devet skokova. Sani Čampara je ubacio 10 uz šest asistencija. Luka Babić je imao samo dva poena, ali je imao 10 asistencija i sedam skokova.

Kod Zadra su Aleksandar Bursać i Justin Carter ubacili po 11 poena. Carter je imao sedam skokova i šest asistencija. Zadrani su imali jako lošu tricašku večer sa samo četiri ubačene trice iz 24 pokušaja.