Osječani slavili kod Hermesa

Košarkaši osječkih Vrijednosnica upisali su novu pobjedu. Ovog puta je poraz upisala Hermes Analitica koja polako plovi u prvoligaške vode.

KK Hermes Analitica – KK Vrijednosnice Osijek 94:101 (18:25, 26:14,
24:24, 26:38)

Hermes: Mileković 24, Cvitanović 3, Kalpić 8, Svoboda 22, Šutalo 13,
Joksimović, Ristovski, Tomić, Marcelić, Kordić 24, Svoboda.

Vrijednosnice: Lisica 18, Kujundžić 27, Porobić 11, Lakić 8, Paić 19,
Maskaljević, Tokić, Špehar, Ćosić, Topolović 18.

Utakmicu Hermes otvara rezultatom 5:0, Vrijednosnice u petoj minuti ostvaruju prvo vodstvo košem Kujundžića za 8:9, do kraja prve četvrtine povećavaju prednost do plus sedam za 18:25. U drugoj četvrtini tricama Milekovića, Cvitanovića i Kordića Hermes ostvaruje 11:0 za rezultat 38:29, prvo poluvrijeme završava sa 44:39. U drugom poluvremenu koševima Kujundžića i Porobića gosti su napravili seriju 7:0 za 44:46. Domaćin je imao odličan postotak šuta te vodio do sredine zadnje dionice kada Brokeri ostvaruju vodstvo tricom Lisice za 79:81.

U posljednjoj minuti Vrijednosnice su povele sa +8, Hermes je pokušao smanjiti te utakmica završava sa konačnih 94:101.

Ekipu Hermesa koja je ubacila 16 trica predvodili su Mileković i Kordić svaki po 24 koša te Svoboda 22, dok su
kod Vrijednosnica najprecizniji bili Kujundžić sa 27 te Paić sa 19 koševa.