Odličan nastup Krune Simona: Efes uvjerljivo nadigrao Real Madrid

U susretu 32. kola Eurolige Anadolu Efes je upisao uvjerljivu gostujuću pobjedu protiv Real Madrida. Odličan nastup zabilježio je hrvatski reprezentativac Kruno Simon.

Real se u igri držao otprilike 25 minuta, premda je Efes pobjegao na plus osam već nakon prvih deset minuta. Madriđani su imali bljesak u drugoj dionici kada su nakratko poveli s 35:31, ali to je praktički bilo sve od momčadi Pabla Lasa.

Pri rezultatu 50:57 sredinom treće dionice gosti rade 7:0 seriju kojom bježe na 14 poena prednosti. Tada je uslijedio početak pada, iako se Real na početku četvrte četvrtine vratio na minus deset. Međutim, Efes furiozno odrađuje završnicu utakmice te stvara i do 25 poena razlike.

Efes je na kraju slavio konačnim rezultatom 83:108

Kruno Simon bio je jedan od predvodnika Efesa u novoj pobjedi s 15 poena i pet asistencija za 22 minute igre. Trey Thompkins je bio najefikasniji igrač Reala s 19 poena.