Pet koševa Dojkić u porazu Seattlea od Connecticuta!

U dvoboju prepunom uzbuđenja i preokreta Seattle Storm Ivane Dojkić na domaćem je terenu poražen od ekipe Connecticut Sun 85-79. Gošće su bolje otvorile susret i povele sa 6-0 i 8-2, no nakon nekoliko uvodnih minuta loše igre domaći tim uspio se konsolidirati i do kraja prve dionice u potpunosti preokrenuti rezultat te ostvariti prednost od tri poena 25-22 – ponajviše zahvaljujući super raspoloženoj Jewell Loyd koja je već u prvih deset minuta utakmice ubacila 14 poena.

Drugu četvrtinu ponovno je bolje otvorio Connecticut  te je serijom  12-0  stekao prednost od devet poena 34-25, no baš kao što je to bio slučaj u prvoj četvrtini, nakon sjajne prve polovice četvrtine uslijedio je veliki pad u igri gostujućeg tima, što Seattle koristi i do odlaska na odmor uspijeva vratiti prednost na svoju stranu – na predah se otišlo s rezultatom 48-45 u korist domaćina.

Ključnom za rasplet utakmice pokazala se treća četvrtina dvoboja koja je u potpunosti pripala gošćama, koje su taj period igre dobile rezultatom 22-8 i u posljednjih deset minuta utakmice ušle s prednošću 67-56.

Domaći tim se do kraja susreta svim silama borio da izbjegne novi poraz pred svojom publikom, no priliku za preokret nisu imali. 44 sekunde do kraja prišli su na 82-77, no Bonner odgovara tricom i  odmiče gošće na plus osam, da bi konačan rezultat utakmice postavila Dojkić s linije za slobodna bacanja.

Najefikasnije u pobjedničkim redovima bile su DeWanna Bonner sa 20 poena, šest skokva i tri asistencije, te Natisha Hiedeman sa 17 poena, tri skoka i dvije asistencije, po 13 poena postigle su Alyssa Thomas i Brionna Jones, dok je 12 ubacila Tiffany Hayes.

Kod Seattlea ponovno je prvo ime bila sjajna Jewell Loyd sa 33 poena, dva skoka i četiri asistencije, Ezi Magbegor ostvarila je novi double double učinak od 13 poena i 11 skokova, dok je naša Ivana Dojkić utakmicu završila sa pet postignutih poena (2P 1-6, FT 3-6), uz dva skoka, tri asistencije, jednu oduzetu i dvije izgubljene lopte za 31 minutu u igri.