Skroman učinak Dojkić, Seattle poražen od New Yorka!

u susretu druge protiv jedanaeste ekipe WNBA lige, New York Liberty opravdao je ulogu favorita te na gostovanju kod Seattle Storma slavio s uvjerljivih 81-66

BOLJI POČETAK GOSTUJUĆEG TIMA

Gostujući tim bolje je otvorio susret postigavši prvih sedam poena na utakmici, Seattle se na semafor upisuje tek nakon tri i pol minute, kada  Nurse postiže tricu i smanjuje zaostatak svog tima na -4. Približavanje Seattlea bilo je kratkog vijeka, New York odgovara s novih šest uzastopnih poena  te u petoj minuti utakmice odlazi na 23-13, a ta je prednost do kraja prvog perioda narasla i na 12 razlike 26-14.

VELIKA PREDNOST NEW YORKA NA POLUVREMENU

Seattle Storm uspio je pronaći snage za odgovor i sredinom druge četvrtine smanjiti na jednoznamenkasti  zaostatak 31-22, no gošće tada ponovno podižu ritam i odgovaraju serijom 13-5, pa se na predah otišlo s uvjerljivom prednošću New Yorka 44-27.

SEATTLE BEZ SNAGE ZA PREOKRET

Početkom nastavka prednost gostujućeg tima samo je nastavila rasti, pa je sredinom treće četvrtine pri rezultatu 57-36 iznosila i +21. Seattle se pred domaćom publikom odbijao olako predati te je malo po malo smanjivao prednost New Yorka. U 34. minuti utakmice domaćin se primakao na svega devet poena zaostatka 57-66, uz još dovoljno vremena i da učine nešto više, no snage za potpuni preokret ipak nije bilo. New York je vrlo brzo odgovorio serijom 7-1, ponovno se odvojio na +15 i do kraja susreta rutinski priveo posao kraju.

SJAJNE STEWART I VANDERSLOOT

New York Liberty do pobjede su vodile Breanna Stewart s 20 poena, osam skokova, šest asistencija te čak pet oduzetih lopti, i Courtney Vandersloot s double-double učinkom od 18 poena i 13 asistencija. Pored njih istakle su se još Sabrina Ionescu s 13 poena, sedam skokova i četiri asistencije te Betnijah Laney s 10 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Kod Seattlea po običaju najefikasnija bila je Jewell Loyd s 27 poena, četiri skoka i tri asistencije, 12 poena postigla je Ezi Magbegor uz devet skokova i četiri asistencije, dok su po 10 poena ubacile Kia Nurse, i Sami Whitcomb. Naša Ivana Dojkić odigrala je utakmicu s vrlo skromnim učinkom za svoje uobičajne standarde na koje nas je navikla. Za 16 minuta na terenu postigla je dva poena uz šut iz igre 1-6 te uhvatila tri skoka.

Nakon 11 domaćih utakmica  u prvih šest tjedana sezone, Seattle kreće na prvi duži gostujući niz – četiri gostujuće utakmice u sedam dana. Prva od njih je na redu 7. srpnja protiv Connecticuta, s početkom u 1:00 sat iza ponoći po hrvatskom vremenu.